Karnı şiştiği için hamile olduğu sandı, 6 kilo kist çıktı

Karnı şiştiği için hamile olduğu sandı, 6 kilo kist çıktı.11228
  • Giriş : 26.01.2008 / 15:30:00

Kayseri'de hamile olduğunu zanneden ve doktora başvuran bir kadının karnından 6 kg kist çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karnındaki aşırı büyüme sebebi üzerine şüphelenen genç bir kadının karnından 6 kilogram ağırlığında bir kist çıkartıldı. İki ay önce normalin üstü bir şekilde karnı büyüyen 21 yaşındaki Halime Ağırbaş, Özel Tekden Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan tetkikler neticesinde, ilk bakışta çocuğunun olacağını zanneden kadının karnındaki büyümenin aslında, eşine ender rastlanır bir kist yapılanması olduğu ortaya çıktı. Durumun ciddi olması sebebiyle hemen ameliyata alınan hastanın karnından 6 kilogram ağırlığında, 30 cm çapında, eşine az rastlanır bir kist çıkartıldı.

Operasyonu gerçekleştiren Tekden Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü doktorları Uzman. Dr. Turgut Köse ve Kadın Doğum Uzmanı Uz. Dr. Aytül Aslan Erdoğmuş, yaptıkları açıklamada, ilk defa bir hastanın karnından bu büyüklükte bir kitle çıktığını belirterek, kitlenin diğer organlara zarar vermeden çıkmasının önemli olduğunu kaydetti.

İLK ÖNCE HAMİLE OLDUĞUMU ZANNETTİM

Ameliyat öncesinde 53 kilo ağırlığındaki hasta, ameliyat sonrasında 46 kiloya düşerek yakınlarını da şaşırttı. Kurtulduğu bu ağırlıktan sonra çok mutlu olduğunu ifade eden Halime Ağırbaş, "2 ay içinde 9 aylık hamile olan bir kadının gibi karnım şişti. Önce hamile olduğumu düşünüyordum. Ancak şişlik çok hızla artınca hastaneye başvurdum" dedi.

İHA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious