Karnında bebeğiyle ölüme yolladılar

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Denizli Mahallesi’nde oturan, hamileliği 9’ncu ayını doldurmak üzere olan ev kadını Hatice Heybeli, bir hafta önce rahatsızlanınca Çukurova Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne götürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eşi ve kayınvalidesi tarafından tekrar aynı hastaneye götürülen Heybeli, doktorların yine “Doğum için süre var'' demesi üzerine yeniden eve döndü.


Hatice Heybeli, geçen cumartesi günü saat 04.00’de yatağında tekrar rahatsızlandı. Yakınları tarafından 2 kez götürülüp evine gönderildiği hastaneye ulaştırılan Heybeli ile karnındaki bebeğinin öldüğü anlaşıldı. Doktorlar, Heybeli’nin hastaneye getirildiğinde bebeğiyle birlikte ölmüş olduğunu belirtti. Hatice Heybeli'nin karnındaki bebeğiyle birlikte ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmasına karar verildi.

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi veren Ali Heybeli, eşi Hatice’nin herhangi bir rahatsızlığının olmadığını söyledi. Heybeli, “Geçen hafta eşimi rahatsızlanınca iki kez hastaneye götürdük. Doğum vakti gelmediği gerekçesiyle eve götürmemiz istendi. Öldüğü gün, kayınvalidem sabaha karşı eşimin rahatsızlandığını söyledi. Hastaneye götürdüğümüzde ölmüş olduğunu söylediler. Eşimin neden öldüğünü bilmiyorum'' dedi.

Hastane Başhekimliğinin de, olayla ilgili inceleme başlattığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious