Karnından 12 kilogram ur çıkarıldı

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Sakarya'da, 38 yaşındaki bir kadının karın bölgesinden tam 12 kilo 200 gram gram ur çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beş aydır karnında şişlik, kabızlık ve Ağrı şikayetleri ile Özel Ada Tıp Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniğine müracaat eden Emine Kılıç, hastanede Opr. Dr. Sıddık Kaya tarafından görüntüleme merkezine (ultrasona) yönlendirildi. Uzm. Dr. Ümit İpeksoy tarafından ultrasona alınan Emine Kılıç'ın yapılan muayenesinde karın içinde ur olduğu tespit edildi. Bunun üzerine hemen ameliyata alınan Emine Kılıç'ın karnından 30 santimetre çapında 12 kilo 200 gram ur çıkartıldı.

İki saat süren ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Sıddık Kaya, Kılıç'ın karnından çıkartılan urun büyük sınıfına girdiğini belirterek, "Ben, 30 yıllık hekimim, böyle bir uru ilk kez görüyorum. İlginç bir ameliyattı" dedi.

Hastaneye 66 kilo olarak geldiğini belirten Emine Kılıç ise, kendisini büyük bir ağırlıktan kurtulmuş ve çok hafiflemiş hissettiğini belirterek, "Adeta dünyaya yeniden geldim. Şu anda kendimi çok iyi hissediyorum. Çok rahat nefes alıyorum. 5 ay bu ağırlığı karnımda taşımışım. Doktorlarıma teşekkür ediyorum. Beni çok büyük bir sıkıntıdan kurtardılar." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious