Karnından 12 kilogramlık kitle çıktı

Karnından 12 kilogramlık kitle çıktı.23637
  • Giriş : 30.04.2009 / 18:48:00

Bursa'da özel bir hastaneye karın ağrısı ve şişkinlik şikayetiyle başvuran 17 yaşındaki genç kızın karnından 12 kilogram ağırlığında kitle çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hastanenin Radyoloji Uzmanı Dr. Ahmet Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, 17 yaşında, kimliğini açıklamadığı genç kızın Ağrı ve şişkinlik şikayetiyle hastaneye geldiğini, yapılan muayenede genç kızın sağ yumurtalığında kist oluşumundan şüphe edildiğini belirtti.

Muayeneden sonraki ultrason incelemesinde, yumurtalıkta 40x30 santimetre ebadında bir kist saptadıklarını ifade eden Öztürk, kitlenin karnın içini tamamen kapladığını, bütün organları geriye doğru ittiğini belirtti.

Tanının konulmasının ardından kitlenin çıkarılması operasyonunu gerçekleştiren doktorlardan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Yusuf Özkoyuncu da şunları kaydetti:

''Oldukça büyük bir kitleyle karşılaştık. Yumurtalık kökenli 12 kilogram ağırlığında bir kitle. Bu durum karşısında gerçekten şaşırmamak mümkün değil. Bu tür ameliyatlar belli başlı merkezlerde gerçekleştirilebiliyor. Biz de hastamızın ameliyatını başarılı bir operasyonla gerçekleştirdik.''

Ameliyat öncesinde kendisinin de bu büyüklükte bir kitleyi beklemediğini söyleyen Dr. Özkoyuncu, buna rağmen başarılı geçen ameliyatın ardından şikayetleri sona eren hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu ve birkaç gün sonra taburcu edileceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*