Karnından 7.5 kilo ur çıkarıldı

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Malazgirt Devlet Hastanesi'ne karın ağrısı şikayeti ile gelen genç kızın karnından yapılan ameliyatla 7.5 kilogram ur çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muş'un Malazgirt ilçesinde oldukça ilginç bir ameliyat gerçekleştirildi. Ağrı'nın Patnos ilçesine bağlı Doğansu köyünde yaşayan Leyla Göl (17), uzun süreden beri karın ağrısı çekmesinin ardından gittiği hastanede ilginç bir sonuçla karşılaştı. Baba Sabri Göl tarafından ilk olarak Van Devlet Hastanesi'ne götürülen Leyla Göl'ün karnında büyük bir ur olduğu yapılan tetkikler sonucunda belirlendi. Doktorların riskli olması sebebiyle ameliyat etmekten kaçındığı Leyla Göl, daha sonra babası tarafından eve getirildi. Karın ağrısı şikayetinin artması sonrasında Malazgirt Devlet Hastanesi'ne getirilen Leyla Göl ameliyata alındı. Genel Cerrah Uzmanı Operatör Dr. Şeref Dokçu tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrasında Leyla Göl'ün karnından 7.5 kilo ağırlığındaki ur alındı.

Ameliyatın başarı ile gerçekleştirildiğini söyleyen Genel Cerrah Operatör Dr. Şeref Dokçu, urun büyüklüğünün herkesi şaşırtacak türden olduğunu belirtti. Baba Sabri Göl ise yaptığı açıklamada, ameliyat ile kızının hayatının kurtarıldığını belirterek, kendisine yardımcı olan tüm sağlık görevlilerine teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious