Karnıyarıklı ''evililik çetesi''

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

ANTALYA'da kendilerine kurban seçtikleri yaşlı erkekleri evlilik vaadiyle kandırarak soyan ikisi kadın 6 kişilik şebeke, polis tarafından çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Polise başvuran 68 yaşındaki Mehmet G., geçen ay tanıştığı ve evlilik hazırlığı yaptığı bir kadının, kendi evine yerleştikten sonra bir gece yemeğine ilaç koyup uyutarak, tüm evi soyduğunu söyledi. Mehmet G., kendisine gösterilen polisin sabıkalı albümünden kadının fotoğrafını teşhis etti. Buna göre hırsızlık, dolandırıcılık ve yankesicilikten çok sayıda kaydı bulunan 36 yaşındaki Şenay Aldemir olduğu anlaşılan zanlının peşine düşen polis, kısa sürede yakaladı.

Gözaltına alınan Aldemir'in verdiği ifade üzerine çalışmayı sürdüren polis, Erol Şahir., Osman Şimşek., Gülay Altıpırtı ile isimleri açıklanmayan iki kişiyi daha yakaladı. Zanlılardan Gülay Altıpırtı ile Şemaye Amldemir'in içerisine uyku ilacı koydukları karnıyarık yemeği ile yaşlı erkekleri uyutup soydukları anlaşıldı.

Suçlamaları kabul eden zanlıların iki ay içerisinde dolandırdığı kişi sayısının 6 olduğu belirlendi. Polis, şebekenin dolandırdığı yaşlıların da ifadelerini aldı. 6 yaşlı adam, rezil olmaktan korktukları ve silahla tehdit edildikleri için polise şikayette bulunmadıklarını söyledi.

Üzerlerinden 5 cep telefonu, 15 bin YTL değerinde ziynet eşyası, 3 bin euro, 1000 dolar ve bir miktar YTL çıkan 6 çete üyesinin evlerinde yapılan aramada uyuşturucu etkisi olduğu belirtilen 50 hap, 18 ecstasy hap ile 1 şişe içerisinde uyku yapıcı sıvı ilaç bulundu.

İfadeleri alınan şebeke üyeleri adliyeye sevk edilirken, zanlılara ait 1 ruhsatsız tüfek ile 1 tabancaya da el konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious