Karpuz tezgahında müjdeli haber

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

ÖSS'de 4 ayrı puan türünde de Niğde birincisi olan İdris Nas, sınav sonucunu Bursa Muradiye Semt Pazarı'ndaki karpuz tezgahında öğrendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ülke genelinde 10 kişinin birinciliği paylaştığı ÖSS'de 4 ayrı puan türünde Siirt şampiyonu olan İdris Nas, büyük heyacanla beklediği sınav sonucunu Bursa'daki karpuz tezgahında öğrendi. Ağebeyi Abdülkadir Nas ile birlikte tam 12 senedir yazları karpuz ve kavun satan İdris Nas, ÖSS sonucunu karpuz tezgahının hemen arkasındaki internet kafeden öğrenmiş. "Bu başarıyı bekliyordum" diyen 21 yaşındaki İdris Nas, hedefinin Çapa Tıp Fakültesi'ni kazanmak olduğunu anlattı. Nas şunları söyledi: "Öncelikle üniversiteye hazırlanan öğrenci kardeşlerimiz dersanelerini ve rehber öğretmenlerini iyi seçsinler. Ben geçen yıl yanlış bir dersane tercih ettim. Bu yıl Fem Dersanesi'ne gittim. Rehber öğretmenlerim benimle çok ilgilendi. Üniversiteye hazırlanan kardeşlerimiz dersanelerini ve rehber öğretmenlerini iyi seçmeli."

DOKTOR OLUP, MEMLEKETEME HİZMET EDECEĞİM

Tek hedefinin Çapa Tıp Fakültesi'ni kazanmak olduğunu anlatan İdris Nas, doktor olduktan sonra memleketi Siirt'te görev yapmak istediğini söyledi. AK Parti Siirt Milletvekili olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan da isteğini dile getiren Nas; "Başbakınımız, eniştemiz, vekilimiz bize bir üniversite yapsın. Şimdi meslek yüksek okulları var; ama memleketimize dört yıllık eğitim veren fakültelerin yapılmasını istiyoruz. Ben tam 12 yıldır yaz aylarında ağebeyimle karpuz satıyorum. Hiç bir zaman boş durmadım. Yeterki gönül istesin. İnsan isteyince başarı geliyor." diye konuştu.

İNCE KABUKLU KESMECE KARPUZ

Pazarda alış veriş yapan vatandaşlar da 'Kesmece bunlar, ince kabuklu karpuz var' diye bağıran şampiyon karpuzcunun başarısını duyunca şaşkınlık geçirdi. Mütevazi davranışlarıyla dikkat çeken İdris Nas, ev hanımlarının tebriklerini kabul etti. Genç şampiyonu tebrik eden vatandaşlar, karpuzcunun başarısının her türlü imkana sahip olmalarına rağmen başarıyı yakalayamayan gençlere örnek olmasını istedi.

MPİYON KARPUZCUNUN PUANLARI

İdris Nas, sayısal 1 puan türünde 362.726, sayısal 2 puan türünde 354.402, sözel 1 puan türünde 353.226 ve eşit ağrılık 1 puan türünde 361.34 puanla ÖSS Siirt İl Birincisi oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious