Karpuzu, Cumhuriyet'e tercih etti

Karpuzu, Cumhuriyet'e tercih etti.14188
  • Giriş : 29.10.2008 / 15:23:00

Diyarbakır Cumhuriyetimiz'in 85. yaşını kutluyor.. Peki Baydemir nerede?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geniş güvenlik önlemleri altında geçen Diyarbakır'daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Törenlere DTP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Osman Baydemir katılmazken, belediyeyi temsilen törene katılan Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, komutanlar ile tokalaştı. Askeri araçların geçit törenine F-16 savaş uçakları eşlik ederken tören sonrası uygun adımda yürüyen askerler, "Ne Mutlu Türküm" şeklinde tempo tuttu.

ASKERLER DİYARBAKIR SOKAKLARINI İNLETTİ

Askerlerin ve polislerin geçit töreni vatandaşlar tarafından büyük alkış toplarken, 4 adet F-16 savaş uçağı tören alanının üstünden uçuş yaptı. Askerler tören sonrası birliklerine dönerken, "Her Türk Asker Doğar'', ''Vatan Sana Canım Feda'' ve, ''Ne mutlu Türküm Diyene" temposu eşliğinde kentin sokaklarını ve caddelerini adeta inletti. Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, tören sonrası komutanlar ile tokalaşarak bayramlarını kutladı.

KARPUZ ŞAMPİYONLARINI KABUL ETTİ

Diyarbakır'daki 29 Ekim törenlerine katılmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ödüllü karpuz üreticilerini makamında kabul etti. Diyarbakır'ın önemli sembolü olan benekli karpuzun üretiminde yaşanan sıkıntıları bildiğini ifade eden Baydemir, bu sıkıntıların aşılması için destek vermeye hazır olduğunu söyledi. İriliği, tadı ve yetiştirilme tarzı ile Diyarbakır karpuzunun herkesçe kabul gördüğünü kaydeden Baydemir, Diyarbakır'ın benekli karpuzunun, gelecek nesillere aktarılmasının ve üretimin devamlılığının önemine işaret etti. Baydemir, ağırlığı 70 kilograma kadar çıkan karpuzun bu kadar iri olmasının sırrının da yetiştirilmesinde yattığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*