Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar festivali

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar festivali.18854
  • Giriş : 09.03.2008 / 21:46:00

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenen Sarıkamış Kar Festivali etkinlikleri kapsamında kar üstünde güreş, kayak ve cirit gösterileri ile kortej yürüyüşü düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sarıkamış Belediyesi'nin ortaklaşa olarak Bayraktepe Kayak Merkezi'nde düzenlediği festivale, Vali Mehmet Ufuk Erden, Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, 9'uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ferit Güler, Sarıkamış Kaymakamı Rahmi Köse, İlçe Belediye Başkanı İlhan Özbilen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kardan yapılan, kaz, Nuh'un gemisi, peri bacaları, insan ve değişik figürlerin yer aldığı heykellerin gezilmesiyle başlayan festivalde, daha sonra 1'inci etap telesiyejler önünden 600 metrelik parkurda kortej yürüyüşü yapıldı.

Yürüyüşün ardından 300 lisanslı kayakçı gösteri sundu. Sporcular, ellerindeki ay-yıldızlı bayrakları protokol üyelerine teslim etti.

Bayrağı öperek alan Vali Mehmet Ufuk Erden, yaptığı konuşmada, Bayraktepe Kayak Merkezi'nin, kış sporları ve turizmi bakımından önemli merkezlerden biri olduğunu söyledi.

Erden, Bayraktepe Kayak Merkezi'nin, sarıçam ormanlarıyla kaplı, kar kalitesi ve pist güzergahları açısından kayaktan keyfin en fazla alınabileceği yer olduğunu vurguladı.

Daha sonra, Sarıkamış Belediyesi Atlı Cirit Kulübü tarafından sunulan cirit gösterisiyle devam eden festivalde, ayrıca Erzurum'dan gelen Kazım Karabekir Belediyesi sporcuları da kar üstünde güreş gösterisi gerçekleştirdi.

Festival, köpekli ve atlı kızaklarla yapılan gezintiyle sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious