Karşıyaka maçı dönüm noktası

  • Giriş : 14.09.2006 / 00:00:00

Akçaabat Sebatspor Futbol Şube Sorumlusu Halil İbrahim Akçay, Karşıyaka maçının kendileri için dönüm noktası olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Halil İbrahim Akçay, hafta sonu sahalarında yapacakları Karşıyaka maçının kendileri için hayati önem taşıdığını belirterek, ’’Sahaya mutlak galibiyet için çıkacağız. Eğer bunu başaramazsak içinde bulunduğumuz şartlar çok daha ağır hale gelecektir’’ dedi.

Akçaabat Sebatspor’un şu an ligdeki konumunun istedikleri yer olmadığını kaydeden Akçay, ’’Uşakspor maçı dışındaki karşılaşmalarda çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Ancak çeşitli nedenlerle kazanma başarısı gösteremedik. Rakiplerimiz dahi ligdeki yerimizin burası olmaması gerektiğini söylüyorlar’’ diye konuştu.

Akçay, hiçkimsenin kulübün içinde bulunduğu durumu bahane edip disiplinsiz davranmasına müsaade etmeyeciğini belirterek, ’’Futbolcu, teknik heyet ve idareci olsun, hataları tolore edecek durumumuz kalmamıştır. Nitekim olumsuz davranan futbolcumuz Okan Çebi, süresiz kadro dışı bırakılmıştır’’ dedi.

Futbolcuların maddi sıkıntılarını gidermek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Akçay, ’’Buna karşılık futbolculardan disiplinli çalışmalarını bekliyoruz. Nitekim şu an için acil ihtiyacı olan futbolcuların listesini çıkardık. Futbolculara yarına kadar 76 bin YTL ödeme yapacağız’’ diye konuştu.

Akçay, teknik direktör konusunda arayışlarının olmadığını da kaydederek, ’’Yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda hocamız Reşit Sivrikaya ile devam etme kararı aldık. Alacağımız hocanın şu an için takıma fazla faydalı olacağı kanaatinde değiliz. Sonuçta Reşit hocamız takımı çok iyi tanıyan bir kişi’’ dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious