Karşıyaka'da büyük sevinç

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Fortis Türkiye Kupası 2. Kademe maçında, Süper Lig temsilcisi Denizlispor'u 3-2 yenen Karşıya'da gruplara kalmanın sevinci yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Denizlispor'un Karşıyaka'yı gerektiği kadar ciddiye almadığını dile getiren Uçar, "Haklılarda, çünkü Nevşehir'deki kampta aynı gruptaydık. Orada sergilediğimiz oyun onları yanılgıya sürüklemiş olabilir. Ama biz devamlı üstüne koyan bir takımız. Her geçen gün daha iyi olma yolunda çabamız var ve bu şekilde devam edeceğiz." dedi. Gruplara kalmanın onur verici olduğunu altını çizen Uçar, "En azından iyi bir büyük takımı burada ağırlama fırsatı bulacağız. Uzun zamandır İzmir'de büyük bir takımlarla ciddi ve resmi anlamda bir maç olmuyordu. Büyük bir takımı İzmir'de ağırlamak bizim içinde onur verici olacak." diye konuştu.

İyi bir takıma sahip olmalarına rağmen geride kalan lig maçlarında inanılmaz puan kaybı yaptıklarını dile getiren Uçar, "Oynadığımız Futbol ortada. İyi oynadığımız konusunda herkes hem fikir. 2-0 veya 3-0 farkla öne geçeceğimiz maçta bir gol yiyiyoruz, ondan sonra dağılıyoruz. Buda beni çok üzüyor. Ben kupa maçında Denizlispor'u yenmek yerine geçen hafta sonu deplasmanda oynadığımız Sebatspor maçında galip gelmeyi isterdim. Altay'ı kupa elemektense Altay'ı ligde yenmeyi tercih ederdim. Futbolcularım enterasan, bana da zaman zaman süpriz yapıyorlar. Bundan sonra artık ligde puan kaybına tahammülümüz yok. Bir an önce bir seri yakalayıp, puan kayıplarımızı gidermemiz lazım. Fikstürümüz artık ne kadar zorlu olsada sığınacak bir mazatemiz yok. Çözüm üretmek zorundayız. Denizli maçında bir çözüm ürettik kendimizce ve bunun karşılığını iyi oyunla galip gelerek aldık. Taylan'ı solbek oynattık, çünkü sol bekte alternatifim yoktu. Çünkü Sezer'in de arka adalesinde bir çekme vardı. Denfansta ve bazı mevkilerde alternatif oyuncum yok. Bu yüzden sıkıntı çekiyoruz. Tolga'nın ise iyi oynaması ve gol atması çok sevindirici. Çünkü Tolga'ya lig ve kupa maçlarında ihtiyacım olacak. Sakat olan Onur ise inşallah Mardinspor maçıyla başlayacak. Muzaffer'de takıma katılacak. Kaptan Atilla'nın bileğinde bir sakıtlık vardı. İnşallah oda hafta sonuna yeşiteşecek." şeklinde konuştu.

Hafta sonu kendilerini çok bir zor maçın beklediğini aktaran Feyyaz Uçar, "İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un maçını televizyonda seyrettim. Büyükşehir Belediye gerçekten gurubun en iyi takımı. Bulundukları yeri oynadıkları futbolla hakediyorlar." dedi.

Denizli kaçında bir taraftarla arasında geçen dialog hakkında bilgi veren Uçar, "Ben o arada maça konsantre olmuştum. Taraftardan birisi devamlı oyuncularımın aleyhinde konuşunca tabii ki üzüldüm. Takımda bu kadar sakat oyuncu olması yüzünden sıkıntı yaşıyoruz. Bunlarla uğraşırken, taraftarın o şekilde konuşmasına gerçekten çok üzüldüm. Bende o zaman, 'Buyur o zaman gel sen bana yardımcı ol' dedim. Öyle bir dialog geçti aramızda. Onlarda taraftar olarak haklı. Ancak biraz saygı göstermek lazım. Ben onlara saygısızlık etmiyorum. İki senedir burada görev yapıyorum. Zor zamanlarında geldim Karşıyaka'ya. Karşılıksız bazı şeylerde verdim. İnsanlar bence biraz bazı şeyleri önemsesinler. Tamam bana da laf söyleyebilirler ama futbolcularımdan biri aşırı şekilde eleşetirilence benim de öyle bir tepkim oldu." diye konuştu.

Oyun anlayışlarının defansa kapanarak bir puan almak olmadığını ifade eden Uçar, "İyi oynayana takıma karşı iyi oynuyoruz. Bizim derdimiz de iyi top oynamak. Rakip kim olursa olsun aynı futbolu iyi niyetle oynuyoruz. Bu zaman kadar aşırı puan kaybına uğradık. Ben takıma güveniyorum. Bu takım ilk yarıyı 22 veya 21 puanın altında bitirmeyecek. Önümüzdeki 8 maçlık periyota bakarsak lehimize gelişen bir Fikstür avantajı oluşmaya başladı. Orada biz bu avantajı kullanmak zorundayız. Çünkü biz kredimizi bitirdik. Kaybedecek puanız yok. İçeride puan kaybersek sıkıntı yaşarım. Daşırıda da yenilmemiz lazım. İçiredi oynadığım maçların hepsinde kaybetme lüksüm diye biryeş yok. Artık oynadığımız güzel futbolu, farklı skorlarla kazandığımız maçlarla süslemenin zamanı geldi." açıklamasında bulundu. Uçar, Denizlispor galibiyeti için yönetimin prim açıklamadığını ancak galibiyetin yönetim tarafından ödüllendirileceğine inandığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious