Karşıyaka'ya Süper Lig müjdesi

Karşıyaka'ya Süper Lig müjdesi.13455
  • Giriş : 22.05.2009 / 11:01:00

Final maçında Kasımpaşa'ya yenilerek Süper Lig kapısından dönen Karşıyaka'ya müjde...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in önerisiyle Ankaraspor ile Ankaragücü kulüpleri birleşme konusunda anlaşmaya vardı. Önümüzdeki ay yapılacak genel kurulda Süper Lig'de mücadele eden iki kulüp Ankaragücü çatısı altında birleşecek.

Ankara Belediye Başkanı ve Ankaraspor Onursal Başkanı Melih Gökçek, "Ankaragücü'nün ihtiyacı olan herşeyi sağlamaya hazırız. Eğer güçlerimizi birleştirirsek Ankaragücü önümüzdeki sezon ligde kalma değil, şampiyonluk mücadelesi verir. Önümüzdeki ay yapılacak kongrede güçlü bir yönetim kuracağız. Gelecek sezon da Ankaragücü'nün kuruluşunun 100. yılı. 100. yılda ligde fırtına gibi esen bir takım yaratıp 100. yılda şampiyonluğa oynayacağız" ifadelerini kullandı.

100. YILDA ŞAMPİYONLUK!

Gökçek, İzmir'den bir takımın Süper Lig'e çıkmasının da iki kulübün birleşmesiyle mümkün olabileceğini belirterek, "O zaman Play-Off'ta final oynayan Karşıyaka bir üst ligde mücadele edebilir. Tabii ki bu konuda son kararı federasyon, FIFA ve kulüpler verecektir" diye konuştu.

Kulislerde konuşulan bu konu eğer hayata geçerse Karşıyaka için umut ışığı belirecek. Yöneticiler de bu konuda Ankara ekipleri ve federasyon ile görüşmelere başladı.

KONYASPOR KÜME DÜŞERSE!

Tabii ki sadece iki kulübün birleşmeleri de yetmiyor. Karşıyaka'nın Süper Lig'e alınması için uygun ortamın sağlanması gerekiyor. Öncelikle bu sezon ligde kalma mücadelesi veren Ankaragücü'nün ligde kalması şart. Ligden düşmesine kesin gözüyle bakılan Konyaspor'un bu hafta Fenerbahçe'ye yenilmesi halinde hem Ankara ekiplerinin, hem de Karşıyaka'nın önü açılacak.

ARAŞTIRMALARA BAŞLADIK!

Karşıyaka Profesyonel Şube Sorumlusu Tayfun Yelkenbiçer, Ankara'daki finalden döndükten sonra özellikle bu konuyla ilgili araştırmalar yapmaya başladıklarını belirterek, "Ankara'dan da birleşme olabileceğine dair haberler aldık" dedi.

Yeni çıkan yasaya göre bundan sonra belediyeler, profesyonel anlamda yarışmacı takım yaratamayacaklarını hatırlatan Yelkenbiçer, "Eğer Ankaraspor-Ankaragücü birleşmesi gerçekleşirse adalet tecelli eder. Çünkü Karşıyaka bu sezon Süper Lig'e çıkmayı haketmişti" dedi.

B PLANI DA OLABİLİR!

Spor kulüpleriyle ilgili yapısal değişiklikleri ön gören kanun tasarı bakanlar kurulunda görüşülüyor. Kanun Tasarısı'nın ikinci bölümünde yer alan "Kulüplerin tüzel kişilik kazanması" başlığı altındaki 4. maddenin 7. bendilye kulüplerin birleşmesi ve bulundukları il veya ilçeden değiştirilmesi sağlanıyor.

Tasarının 7. bendinde, "Kulüpler genel kurula iştirak eden üyelerin 3/4'ünün kararı ve genel müdürlüğün izni ile kulüp merkezini bulunduğu ilin dışında il veya ilçeye taşınabilir veya haklarını devredebilir" deniyor.

ÖNCE GÜNDEME GELMELİ!

Futbol Federasyonu yetkilileri, konunun şuanda sadece kulislerde konuşulduğunu, olayın gerçekleşip önlerine geldiği takdirde de federasyonun gündemine alınacağını açıkladı.

Kulüplerin birleşmesi, FIFA'nın bakış açısı, talimatlar doğrultusunda gerekenin yapılabileceğini söyleyen Koşar, "Şu anda fikir yürütmek ve açıklamalar yapmak son derece yanlış. Birleşmenin ve ligden çıkacak takımın konumunun uygun olması şart" diye konuştu.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*