Kars'ta 2 terörist ele geçirildi

Kars'ta 2 terörist ele geçirildi .12059
  • Giriş : 15.09.2007 / 13:50:00

KARS’ın Digor İlçesi'nde son 3 günde gerçekleştirilen operasyonlarda, PKK'lı bir terörist ölü, bir terörist sağ ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

 İki sığınağın da ortaya çıkarıldığı operasyonlarda çok sayıda silah, bol miktarda patlayıcı, cephane, yaşam malzemesi ve örgütsel doküman elde edildi.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınladığı açıklamaya göre, Digor kırsalında bir dizi operasyan gerçekleştirildi. 12 Eylül'de Digor’un dağlarında güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi arama ve tarama faaliyeti sırasında bir terörist sağ olarak yakalandı. Teröristin üzerinde bir Kalaşnikof piyade tüfeği, bir el bombası, bir gece görüş gözlüğü ve 4 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü elde edildi.
13 Eylül saat 21.30’da ise Digor’un dağlık kesiminde, bir grup terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada, ölü ele geçirilen teröristin üzerinde bir M- 16 piyade tüfeği, bu tüfeğe ait 5 şarjör, bir Glock marka tabanca ve 2 el bombası çıktı. Yine aynı gün çatışma bölgesine yakın alanlarda yapılan aramalarda, terör örgütüne ait iki ayrı sığınakta 4 kilogram C- 4 patlayıcı, yarım kilo amonyum nitrat, 2 elektrikli fünye, 25 piyade tüfeği mühimmatı ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.
Bölgede operasyonların aralıksız sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious