Kars'ta et yiyen örümcek paniği

  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

Ermenistan sınırında yer alan bir köyde bulunan et yiyen örümcek paniğe neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kars'ın Akyaka ilçesine bağlı Büyük Durduran köyünde geçtiğimiz günlerde bulunan bir örümcek vatandaşları tedirgin etti. Köylü bir vatandaş, çocuğunun yastığı üzerinde bulduğu örümceği hemen kavanoz içine koyarak Kars'a getirdi.

Veteriner hekim Azer Tutar'ın incelediği örümceğin 8 bacaklı, et yiyen zehirli bir örümcek olduğu tespit edildi. Kavanoz içindeki örümceği besleyeceğini söyleyen Tutar, örümceğin zehirli olduğuna dikkat çekerek, "Bu örümceğin zehri etkili. İki saat içerisinde insanı öldürebilecek bir zehri var. Bu yörede yaygın olmayan bir örümcek çeşidi. İlk defa rastladık bu örümceğe. Bu, Türkiye genelinde bulunan örümcek türlerinden değil. Diğerleri 9 bacaklıydı, bu 8 bacaklı ve zehri daha fazla" diye konuştu.

Et yiyen zehirli örümceği görenler ise büyük bir merakla izlemeye koyuldu. Örümceği gören bir vatandaş, "Bu 8 bacaklı örümcek, et yiyor ve zehirli" dedi. Nasıl anladığının sorulması üzerine, "Bizim yaylamızda bunlardan çok var. Oradan tanıdım" diye karşılık verdi.

Veterinerin komşusu olan esnaflar ise örümceği beslemek içim sinek avına çıktı. Kendi işyerlerinde sinek avlayan vatandaşlar yakaladığı sinekleri kavanozun içine bırakarak örümceği beslemeye çalıştılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious