Kars'ta ilk kar

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Kars'ta vatandaşlar güne kar sürprizi ile uyandı. Çocuklar okula giderken parklara uğrayarak birbirleri ile kar topu oynamanın zevkini yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gece başlayan ve sabaha kadar yağan kar şehri beyaza bürürken, hava sıcaklığı da hissedilir derecede düştü. Sıfırın altında 20 dereceye kadar düşen hava sıcaklığının ardından yağan kar ile derin nefes alan Karslılar, sabahın ilk saatleriyle kar temizlemeye başladı. Esnaf işyerlerinin önünü temizlerken, bazı vatandaşlar da araçlarının üzerinde biriken karları süpürdü.

Öte yandan Kars'ın Akyaka ilçesine henüz kar düşmediği için parklara akın eden çocuklar doyasıya eğlendi. Soğuk havaya rağmen oyunlarına devam eden çocuklar kalın giyinerek parka geldiklerini vurguladılar. 6. sınıf öğrencisi İrem Babayiğit, soğukta oyun oynadıkları için ellerinin çatladığını ifade ederek, "Henüz kar yağmadı ama havalar soğuk, üşüyoruz. Buna rağmen parklara gelip oynuyoruz. Çünkü oynadıkça içimiz ısınıyor." dedi. Meltem Akyol (11) isimli öğrenci de üşümelerine rağmen parka geldiklerini ve eğlendiklerini belirterek, "Üzerimize kalın giysiler giyip parka öyle geliyoruz. Burada oynamayı seviyoruz. Çünkü burası küçük bir ilçe ve parklardan başka oyun alanımız yok." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious