Kars'ta silahlı seçim kavgası: 1 ölü

Kars'ta silahlı seçim kavgası: 1 ölü.11773
  • Giriş : 03.04.2009 / 10:17:00

Kars'ta bir grup MHP'li arasında seçim nedeniyle çıkan silahlı kavgada emekli Zabıta Müdürü İsa Özad öldü, eski Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Bağış'la birlikte 6 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay dün (perşembe) saat 16.00 sıralarında Bahri Dağdaş Caddesindeki Katmer Sokakta meydana geldi. MHP'den Kars Belediye Başkan adayı gösterilmeyen Metin Özad, DP'den adaylığını açıkladı. Ancak seçim kurulu sabıkası olduğu gerekçesiyle Özad'ın aday olamayacağına karar verdi. Özad da bunun üzerine AKP adayı Nevzat Bozkuş'u destekledi. AKP Kars'ta seçimi bin 736 oy farkıyla kazanınca, sorumlu olarak Metin Özad gösterildi. Bu gelişmelerin ardından dün bir grup MHP'li Metin Özad'ın kardeşi eski Zabıta Müdürü İsa Özad (60) ile tartıştılar.

Tartışma kavgaya dönüşünce silahlar çekildi ve ilk açılan ateş sonucu İsa Özad ile yanında bulunan M.Ö. yaralandı. Silah sesleri üzerine olay yerine gelen polisi gören eki Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Kürşat Bağış iddiaya göre 'dur' ihtarına rağmen kaçmaya çalıştı. Yine iddiaya göre, polisin açtığı ateş sonucu ayağından yaralandı. Yararılar Kars Devlet Hastanesine kaldırılırken, ikinci bir kavga çıktı. Bu kavgada da 4 kişi yaralandı. Durumu ağır olan İsa Özad, Erzurum'a ambulansla nakledilirken öldü. Olaya karıştıkları belirlenen 13 kişiye gözaltına alan polis, 8 adet tabanca ve 1 adet bıçak ele geçirdi. Polis Kars'ta olayların büyümemesi için geniş güvenlik önlemi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*