Kartal, personelinin maaşını ödeyemiyor

  • Giriş : 14.02.2008 / 16:03:00

Siyah-Beyazlı kulübün malî sıkıntı içinde olmasına ve 24 Şubat'ta yapılacak genel kurula kadar harcamaları kısmasına rağmen Mehmet Topuz için önerilen uçuk rakamlar dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Filip Holosko için de Manisaspor'a 5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyen Siyah-Beyazlı yönetim, personel maaşlarını ödemede ise elini sıkı tutuyor. Geçen ay futbolculara ödenecek para konusunda sıkıntı çeken yönetim, bu sorunu dışarıdan bulduğu 5 milyonluk kaynakla halletti. Böylelikle futbolcuların alacaklarını kapatan yönetim, kasadaki tüm parayı da kullanmış oldu. Şubat ayı personel ödemeleri bu nedenle altı yıl aradan sonra ilk defa aksadı. Kulüp çalışanları, "Beşiktaş, Mehmet Topuz için kimsenin vermediği kadar para teklif ediyor. Bizim üç kuruş alacaklarımızı versinler. Sabahtan akşama kadar elimizden geldiğince çalışıyoruz. En azından alacaklarımızı zamanında versinler." şeklinde konuştu.

Eren: Beşiktaş'ın rakibi başkan

Eski Beşiktaş yöneticilerinden Süleyman Eren, Siyah-Beyazlı takımın asıl rakibinin kulüp başkanı ve asbaşkanlar olduğunu söyleyerek, Yıldırım Demirören ve bazı yöneticileri eleştirdi. Demirören'in Kayserisporlu Mehmet Topuz'a 11 milyon Euro teklifte bulunmasına şaşıran Eren "Şaka dahi olsa söylenmeyecek bir rakam. Türk futboluna ve takıma dinamit koydu. Bu parayı kulübe hediye edecekse sorun yok. Bu şekilde düşünülmesi bile ekonomik olarak Beşiktaş'ın geleceğinin ne kadar tehlikeli durumda olduğunu gösteriyor. Şampiyon olmak istiyorsak, önce futbolcuların paraları zamanında verilsin.'' açıklamasını yaptı. Yöneticilerin açıklamalarına dikkat etmediğini belirten Eren, "Beşiktaş'ın bir asbaşkanı şampiyonluğa giderken Bobo'ya fiyat biçiyor. Diğer asbaşkanı Futbol takımını kız Futbol takımına benzetiyor ve yönetim bunu tekzip etmeyerek arkasında duruyor. Başkan, önce birlik ve beraberliği kendi içinde sağlasın. Beşiktaş'ın asıl rakipleri kendileri bunu anlasınlar ve lütfen sezon sonuna kadar konuşmasınlar." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious