Kartal, yuvasından vazgeçmiyor

Kartal, yuvasından vazgeçmiyor.20812
  • Giriş : 24.06.2008 / 20:49:00

Yeni sezon öncesi stat sıkıntısı yaşamak istemeyen Beşiktaş'ın, henüz onay alamadığı İnönü Projesi için farklı bir planı olduğu belirtildi! Siyah beyazlılar proje için onay alsa bile Olimpiyat Stadı'nda değil İnönü'de devam edecekler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş'ta yeni sezon öncesi yaşanan stat bilmecesi devam ediyor!
İnönü Stadı'nın yeni projesine izin almak için yönetim büyük çaba harcarken, yeni statla ilgili prosedür ve gerekli izinlerin alınması durumunda bile İnönü'den bu sezon için vazgeçilmeyeği ifade ediliyor.

Yönetim bu konuda daha önce taraftarara, "Sezona İnönü'de başlanacak, izin alındığı anda Olimpiyat Stadı'na geçilecek" yönünde bir açıklama yapmış, kombinelerin bile bu yönde ayarlanması karara bağlanmıştı! Fakat son gelişmelerin ardından planların değiştiği ve tüm sezonun İnönü'de geçirilebileceği ifade ediliyor.

Siyah beyazlılar "İlk İnönü Projesi" için Anıtlar Kurulu'ndan onay alamamıştı, ikinci plan ise sunuldu ve şimdi onay bekleniyor!

Fakat Anıtlar Kurulu'ndan cevap alınsa bile, gerekli diğer onayların tamamlanması uzun zaman alacak!

Ve bu süreçte de takıma; belki de uzun bir süre çivi bile çakılamayacak İnönü Stadı'nı "kullanamamak" kalacak!

Bu durum belki de Olimpiyat Stadı'nda oynayacak takımın başarısız sonuçlar almasını doğuracak, hatta taraftarın maçlara olan ilgisini bile azaltacak.

İşte bu olumsuz tablonun oluşmasını istemeyen Beşiktaş yönetimi, izinlerin çıkması durumunda bile İnönü Stadı'nı bu sezon mutlaka kullanmayı planlıyor!

İlk yarı maçlarının kesinlikle İnönü'de oynanacağı, takım bu devrede başarılı olursa ikinci yarı maçlarında da taraftarın Dolmabahçe yolunu tutmaya devam edeceği ifade ediliyor!

Öte yandan siyah beyazlı yönetimde bazı isimlerin, takımın ilk yarıyı zirvede bitirmesi durumunda stat değişikliğinin önümüzdeki yaza ertelenmesini istedikleri, bu konuyu da Başkan Yıldırım Demirören'e iletecekleri öne sürülüyor. Kulislerde, bu fikri teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın da benimsediği konuşuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious