Kartal haklı ama gittiği yol yanlış

Kartal haklı ama gittiği yol yanlış.23925
  • Giriş : 05.11.2007 / 08:44:00

Ankara, G.Saray ve Trabzon maçlarındaki hatalardan sonra Kadıköy"de de golü faul gerekçesiyle iptal edilen Kartal, isyan ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ancak yönetimin tehdit, tahrik ve isyana teşvikle gösterdiği tepki hatalı

Beşiktaş'ın F.Bahçe'ye 2-1 yenildiği derbide, hakem İsmet Arzuman'ın 90+5"te Higuain'in attığı golü öncesinde Bobo faul yaptığı gerekçesiyle iptal etmesi Siyah-Beyazlılar"ı ayağa kaldırdı. Sinan Engin ve yöneticilerin sert açıklamalarının ardından gece yapılan yönetim toplantısından sonra Başkan Yıldırım Demirören'in sözleri, izlenen yolun yanlışlığını bir kez daha ortaya koydu. Sahaya PAF takımla çıkma tehdidinde bulunan Demirören, "Taraftar Sivas maçına gelmesin" le tribünleri isyana teşvik ederken, "Affan Keçeci hemen federasyon başkanvekilliğinden istifa etsin, İsmet Arzuman da hakemliği bıraksın" sözleriyle de kurumları değil, kişileri hedef alıp yanlış bir uygulamaya gitti.

4 MAÇTA BÜYÜK HATALAR

Keçeci'nin federasyonda Beşiktaş'ın haklarını savunmak için değil, Türk futboluna hizmet için görev yaptığını unutan Demirören, açıklamalarıyla aslında Keçeci'nin kulüpleri lehine çalışması gerektiği fikrini ortaya koyup yine bir yanlış söylemde bulundu. Beşiktaş yönetiminin bu sezon isyan ettiği hakem hataları ise şöyleydi:

1) Ankaraspor maçında Nobre'nin attığı nizami golün iptal edilmesi.

2) G.Saray derbisinde auta hakemin korner verip yenilen ilk gole sebep olması. Ayrıca hakemin Arda'nın düşürülmesine çaldığı penaltı.

3) Trabzonspor maçında Rüştü'nün haksız yere oyundan atılması ve kalecisiz kalınması.

4) F.Bahçe maçında atılan golün iptal edilmesi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious