Kartal Olimpiyat'a konacak

Kartal Olimpiyat'a konacak.19328
  • Giriş : 05.06.2008 / 09:39:00

Yeni İnönü Stadı ile ilgili işlemler bitti, artık son onay bekleniyor. Kombine kart satışlarına, BJK İnönü Stadı üzerinden başlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, BJK İnönü Stadı'nın yerine yapılacak yeni stat projesiyle ilgili yasal prosedür ve izinlerin alınma sürecinin sürmesi nedeniyle ve taraftarların isteği üzerine, yeni sezon kombine kart satışlarına, BJK İnönü Stadı üzerinden başlanmasına kararlaştırdı. Gerekli izinler alındıktan sonra ise maçlar Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak.

Yönetim kurulunun dünkü toplantısının ardından yapılan açıklamada, yeni statla ilgili prosedür ve gerekli izinlerin alınma sürecinin sürdüğü ve taraftarların da ısrarlı kombine kart istekleri bulunduğu belirtilerek, ''Yönetim kurulumuz, bu doğrultuda, 2008-2009 sezonu maçları kombine kart satışlarına BJK İnönü Stadı üzerinden başlamayı, gerekli izinler tamamlandığı gün itibariyle de maçlarımızı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamayı kararlaştırmış bulunmaktadır. Buna göre, kombine kart satışlarına 12 Haziran Perşembe günü başlanacaktır'' denildi.

Bu sezona özel olmak üzere, Atatürk Olimpiyat Stadı'nın kullanılması durumunda, kombine kart sahiplerine, BJK İnönü Stadı'nda bilet aldıkları yerlerin benzeri konumundaki tribünlerden yer verileceği, ayrıca aynı bölgeden bir kombine kartın da bedelsiz olarak sunulacağı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Böylece, 2008-2009 sezonu için BJK İnönü Stadı'nda 1 adet kombine kart alan taraftarımız, maçlarımızı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamamız halinde, 2 adet kombine kart sahibi olacak. Kombine kart satışlarımız 12 Haziran Perşembe günü başlayacak ve 9 Ağustos Cumartesi günü son bulacaktır. 12-21 Haziran tarihleri arasında, eski kombine kart sahiplerine, eski yerlerini almak üzere öncelik tanınacaktır.''

Bu arada, kombine kart satışlarının BJK İnönü Stadı'nın altında yer alan kombine kart satış merkezinden ve Biletix'ten sağlanabileceği bildirildi.

Kombine kart fiyatları ise şu biçimde açıklandı:

VIP Üst D .....: 6.500 YTL

VIP Üst B-E ...: 4.500 YTL

VIP Üst A-F ...: 2.300 YTL

VIP Alt A-F ...: 1.800 YTL

VIP Alt B-E ...: 2.800 YTL

VIP Alt C-D ...: 3.300 YTL

Numaralı Orta .: 2.100 YTL

Numaralı Kenar : 1.550 YTL

Kapalı Üst ....: 1.200 YTL

Kapalı Alt ....: 975 YTL

Yeni Açık .....: 400 YTL

Eski Açık .....: 350 YTL

Beşiktaş stat izinlerini aldı, onay bekliyor

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Mali Kongre'de müjdesini verdiği yeni statla ilgili işlemlerin bittiğini ve onay beklediklerini söyledi.

Demirören, Beşiktaş dergisine yaptığı açıklamada, "Stat projeleri ile ilgili tüm prosedürleri yerine getirdik, artık son onayı bekliyoruz." dedi. Yeni stadın kendileri için her şeyden önemli ve öncelikli olduğunu vurgulayan Başkan Demirören şunları kaydetti: "Kulüp olarak projenin her kademesinde yapılması gerekenleri tamamladık. Belgeleri ilgili kurumlara gönderdik. Gerekli işlemleri yerine getirdik ve artık son onayı bekliyoruz." Başkan, projeyi engellemeye çalışan Beşiktaşlılar olduğunu bir kez daha hatırlatarak sert tepki gösterdi: "Üzülerek belirtmeden geçemeyeceğim bir şey var ki; o da son Divan Kurulu toplantısında söylediğim gibi, bu projeye bazı Beşiktaşlıların karşı çıktığını duymak gerçekten içimi çok acıttı. İnanıyorum ki, bu acıyı benimle birlikte taraftarımız da hissetti. Çünkü her zaman altını kalın çizgilerle çizerek ifade ettiğim gibi; bu proje ne Yıldırım Demirören'in, ne yönetim kurulunun, ne de bir başkasının projesi. Bu sadece ve sadece Beşiktaş'ın, Beşiktaş'ımızın, Beşiktaşlıyım diyen herkesin, hepimizin projesi."

Başkan Yıldırım Demirören, yeni yapılacak stadın Beşiktaş'ı geleceğe güvenle taşıyacak en sağlam köprü olduğunu kaydederek, taraftarlara seslendi: "Tamamlandığı zaman sadece Beşiktaş Kulübü'nün, İstanbul'un, hatta Türkiye'nin değil, Avrupa ve dünyanın önde gelen kültür ve spor komplekslerinden biri olacak. Yalnız spora değil, sosyal ve kültürel hayatımıza da damga vuracak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious