Kartal'da Koray krizi

Kartal'da Koray krizi.6664
  • Giriş : 16.01.2008 / 12:11:00

Beşiktaş'ın Filip Holosko karşılığında Burak Yılmaz ile birlikte Vestel Manisaspor'a verdiği Koray Avcı, 15 gündür Siyah-Beyazlı kulüpte muhatap bulamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Manisaspor'un teklifini kabul eden tecrübeli oyuncu sözleşmesini feshetmek için yöneticilerden haber bekliyor. Alacaklarına karşılık verilecek senetleri aldıktan sonra Manisa'ya gitmeyi düşünen Koray Avcı, "Ben gitmek için elimden geleni yapıyorum. Ancak yöneticilere bir türlü ulaşamıyorum. Eğer senetler verilmezse Manisa'ya gitmekten vazgeçeceğim." açıklamasını yaptı. Normalde pazartesi günü yönetimle bir araya geldikten sonra Beşiktaş'la sözleşmesini karşılıklı olarak feshetmeye hazırlanan Koray, akşam saatlerine kadar beklemesine karşın ne yönetimden ne de teknik heyetten bir yetkili arayıp sordu. En son Beşiktaş güvenlik sorumlusuna ulaşan tecrübeli oyuncu, ondan yardım isteyerek, "Yönetimden birine ulaşırsan söyle, benim senetlerimi vermezlerse hiçbir yere gitmiyorum." diyerek mesaj yolladı. Buna karşın yönetimden yine hiçbir ses çıkmadı.

Deneyimli futbolcu, kendisine yapılanlardan dolayı yöneticilerden iyice soğuduğunu kaydederek, "Zaten benim isteğim olmadan Vestel Manisa'ya gönderdiler. Ama sonrasında bir tane bile muhatap bulamadım. Ne arayan ne soran oldu. Benim üç ay sonra sözleşmem bitiyor. PAF takımla çıkar, sonra da serbest kalırım. Bu dönem içinde kulüp de bana alacaklarımı öder." ifadesini kullandı.

Kendisinin Manisa'ya gitmemesi halinde Beşiktaş'ın tazminat ödemek zorunda kalabileceğini kaydeden Koray, "Mutlaka bir protokol yapmışlardır. Gitmezsem tazminat ödemek zorunda kalabilirler. Benim alacaklarımı da ödeyecekler. Ben kolaylık olsun diye gitmeyi kabul ettim; ama onlar işi zora sokuyor." siteminde bulundu.

"Menajer Sinan Engin ekranlarda başka takıma da gidebileceğimi söylüyor; ama işin aslı öyle değil." diyen Avcı, düşüncelerini şöyle aktardı: "Bana seçim hakkı bırakmadılar. Sinan Engin ekranlarda başka, bana ise başka konuşarak, Manisa'dan başka takıma gidemeyeceğimi söylüyor. Ben gitmeyi kabul etmeme rağmen kulüple iletişim kuramıyorum. Nihayetinde PAF'a gider, orada antrenmanlara çıkarım. Bana yapılan davranışlardan sonra iyice soğudum. Artık düşünecek bir şeyim yok. Üç ay sonra serbest kalacağım. Esas düşünmesi gereken yönetimdir."

Rıza Çalımbay döneminde devre arasında Beşiktaş'a gelen Koray Avcı, özellikle deplasmanda 4-3 kazanılan Fenerbahçe maçında uzaktan attığı golle galibiyeti getiren isim olmuştu. Kalecisiz ve bir kişi eksikle Kadıköy'de Sarı-Lacivertli takımı devirerek Beşiktaş'ın unutulmaz isimleri arasında yer aldı. Taraftar "Gelişimiz olay, çıkışımız olay, nasıl golü attı Kadıköy'de Koray" diyerek ismine şarkı bestelemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious