Kartal'da korkunç cinayet

  • Giriş : 17.05.2008 / 00:47:00
  • Güncelleme : 18.05.2008 / 11:21:10

Kartal'da yaklaşık 5 aydır kayıp olan, tabelacı Ertan Yüksek(26) işyerinde öldürüldükten sonra betona gömülmüş olarak bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kartal'daki korkunç cinayet 17.00 sıralarında ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, Karlıtepe Mahallesi, Gülpınar Sokak Numara 26'daki dairenin bodrum katında İbrahim Maraz ile birlikte tabelacılık yapan Ertan Yüksek, 5 ay önce iş yerine "Antalya'ya gidiyorum" diyerek kayıplara karıştı. Bu süre içerisinde kirasını alamayan dükkan sahibi, yasal işlemler başlatması için avukatıyla birlikte işyerine geldi.

Dükkanında mezara benzer beton yığını gören İşyeri sahibi hemen polise haber verdi. Şüpheli görülen beton yığını Kartal İtfaiye ekipleri tarafından kırıldığında korkunç gerçek ortaya çıktı. Betonun altında, Antalya'ya ya gittiği bilinen Ertan Yüksek'in cesedi çıktı. Bıçaklanarak öldürüldüğü tahmin edilen Yüksek'in daha sonra betona gömüldüğü anlaşıldı.

Cesedin çıkarılmasından sonra, Ertan Yüksek'in oğlu Erdinç Yüksek, olay yerine getirilerek teşhis ettirildi. Evli olmasına rağmen, eşinden ayrı yaşadığı öğrenilen Ertan Yüksek'in cesedi, olay yerinde yapılan incelemelerden sonra, ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Olayla ilgili yapılan ilk incelemelerde, Ertan Yüksek'in ortağı İbrahim Maraz ile aralarında para sorunu olduğu belirlendi. Polis ekipleri bunun üzerine, Yüksek gibi 5 aydır iş yerine gelmeyen İbrahim Maraz'ın yerini tespit etmeye çalıştı. Ancak, Maraz'ın, Balıkesir'de yaklaşık 4 ay önce "adam yaralamak" suçuna karıştığı, 10 gün önce de tutuklanarak cezaevine konulduğu belirlendi. Cinayetle ilgili soruşturmayı sürdüren polis ekipleri, Yüksek'in ortağı Maraz tarafından öldürülme ihtimali üzerinde duruyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious