Kartal'ın milli kale hasreti sona erecek

Kartal'ın milli kale hasreti sona erecek.22726
  • Giriş : 07.09.2007 / 11:33:00

Milliler'in malta ile karşılaşacağı maçta, Beşiktaş'ın milli kale hasreti sona erecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

(A) Milli Futbol Takımı'nın yarın deplasmanda Malta ile yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçıyla birlikte Beşiktaş'ın Milli Takım kalesindeki hasreti de sona erecek.

Millilerin Malta ile yapacağı karşılaşmada, aday kadroda yer alan Beşiktaşlı kalecilerden Rüştü Reçber veya Hakan Arıkan'dan birinin görev alması halinde, siyah-beyazlı takımın milli kaledeki hasreti bitecek.

Son yıllarda kalesini genelde yabancı kalecilere emanet eden, ancak teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın takımın başına gelmesiyle radikal bir adım atarak yerli kalecilerle yeni sezona giren Beşiktaş, yaklaşık 7,5 yıl sonra Milli Takım kalesinde de kendi file bekçilerini görmenin gururunu yaşamaya hazırlanıyor.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in, yarınki mücadelede Rüştü veya Hakan'a görev vermesi halinde, siyah-beyazlı takımdan bir kaleci, yaklaşık 7,5 yıl aradan sonra Milli Takım kalesini koruyacak.

Beşiktaşlı kaleciler Rüştü ve Hakan, daha önce başka takımlarda forma giyerken Milli Takım kalesini korumuştu.

Rüştü-Hakan ikilisi Beşiktaş forması altında bu sezonun başında başarılı performans ortaya koyarak bu sefer siyah-beyazlı renklerle milli takıma davet edildiler.

Bu arada, milli takımın geçen ay içinde Romanya ile yaptığı son maçta Rüştü ve Hakan aday kadroda bulunurken, Terim bu karşılaşmada tercihini Fenerbahçeli kaleci Serdar Kulbilge'den yana kullanmıştı. Böylece Beşiktaşlı kalecilerin Milli Takım hasreti bir maç daha uzamış oldu.

HASRET, 95 MAÇ SONRA SONA ERECEK
Rüştü veya Hakan'dan birinin yarınki karşılaşmada görev alması halinde Beşiktaş'ın Milli Takım kalesindeki hasreti 95 maç sonra sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious