Kartalkaya'da kar kalığı 2 metre

Kartalkaya'da kar kalığı 2 metre.16597
  • Giriş : 19.01.2009 / 12:30:00

Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya'da kar kalığı 2 metreye ulaştı. Bolu'da hava sıcaklıklarının hafta sonuna doğru mevsim normallerine dönecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bolu Meteoroloji İl Müdürlüğü tarafından AA muhabirine yapılan açıklamada, Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden biri olan Bolu Kartalkaya'da kar kalınlığının 2 metreye, Bolu'nun Gerede ilçesinde bulunan ve ismini son yıllarda duyurmaya başlayan Arkut Dağı'nda ise 55 santimetreye ulaştığı belirtildi.

Hava sıcaklıklarının hafta sonuna doğru mevsim normallerine döneceğini kaydeden Bolu Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının Bolu'da gece -8 dereceye kadar düştüğünü belirterek, ''Gün içinde hava sıcaklığı -4 dereceye kadar düşüyor. Geceleri meydana gelebilecek don olayına karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerekiyor. Hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar mevsim normallerine dönmesini bekliyoruz'' diye konuştular.

Kartalkaya'da Grand Kartal Otel Genel Müdürü Halit Ergül, kar yağışının devam etmesinden çok memnun olduklarını ifade ederek, ''Kar yağışı bu yıl biraz geç geldi ancak şu anda istediğimiz kar yağmış durumda. Pistlerimiz kayak yapmak için son derece elverişli. Kartalkaya'da kayakseverler için mükemmel bir ortam bulunuyor'' dedi.

Kartalkaya'da bulunan Dorukkaya Otel Genel Müdürü Yusuf Avcı ise Kartalkaya'ya gelecek olan tatilcilerin son derece memnun kalacaklarını söyleyerek pistlerin kayak yapmak için çok uygun bir durumda olduğunu bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*