Kartepe'de kar kalınlığı 30 santimetre

Kartepe'de kar kalınlığı 30 santimetre.9231
  • Giriş : 21.12.2008 / 14:46:00

Kocaeli'nin kış sporları merkezi Kartepe'de dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışının ardından kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

The Green Park Otel Kurumsal İletişim Müdürü Birol Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının ardından, Samanlı Dağları'nın 1640 rakımlı zirvesinde bulunan Kartepe'deki otelin kayak tesislerinde kar kalınlığının 30 santimetreye yükseldiğini söyledi.

Karın 25 Aralık Perşembe gününe kadar aralıklarla yağmasının beklendiğini ifade eden Aydın, Kartepe'de uzunlukları 400 ile 3 bin 500 metre arasında değişen 14 kayak pisti bulunduğunu, 3'ünde telesiyej, 1'inde teleski olan pistlerin, derecelerinin zor, orta ve kolay arasında değiştiğini, kar kalınlığının 80 santimetreye ulaşması halinde karın ezilerek pistlerin kayak tutkunlarının hizmetine açılacağını kaydetti.

İstanbul'a 1 saat mesafedeki Maşukiye beldesi sınırları içinde yer alan The Green Park Resort Kartepe'de konukları için ''rüya gibi'' yılbaşı programı hazırlayacaklarını dile getiren Aydın, yeni yıla tabiatın bembeyaz örtüsü üzerinde ''merhaba'' deme imkanı bulacak konuklarına sürpriz eğlence programlarıyla hoşça vakit geçirme imkanı da sunacaklarını kaydetti.

Kayak pistleri, 5 yıldızlı oteli, doğal güzellikleri, eşsiz manzarasıyla Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi'ne hakim Kartepe, özellikle hafta sonu adeta İstanbulluların akınına uğruyor.

Kartepe'deki tek otel olan The Green Park Otel, konaklamanın yanı sıra Kartepe'ye günübirlik gelenlere kayak, snowboard, ayakkabı ve baton kiralama imkanı da sunuluyor.

Doğa tutkunları, Kartepe yakınlarındaki Kuzu ve Altıoluk yaylalarında kamp, piknik ve yürüyüş yapabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*