Kartı ATM'ye sıkışan emeklinin maaşını çektiler

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

İzmir'in Bergama ilçesinde, emekli Halk Eğitim Merkezi Müdürünün, ATM cihazına sıkışan kartını alan hırsızlar, başka bir şubeden emekli maaşını çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bergama Ziraat Bankasından, emekli maaşını çekmek isteyen Orhan Aslan (42), 620 YTL parasının Kınık şubesinden çekildiğini öğrendi. Banka yetkililerinden durumu öğrenen Aslan, polise başvurdu.

Aslan, birkaç gün önce Ziraat Bankasının ATM cihazından para çekmek istediğini, cihazların servis dışı göründüğünü ve bu sırada yanına gelen kişinin, 'Halk Bankasının ATM'sinden de parayı çekebiliyorsun' diyerek kendisini buraya yönlendirdiğini söyledi. Gittiği ATM'de bankamatik kartını kaptırdığını söyleyen Aslan, banka yetkililerine durumu anlattığında kendisine, kartı almak için bir gün sonra gelmesinin söylendiğini, ertesi gün ise kartının bulunamadığını öğrendiğini, önce bir anlam veremediğini daha sonra ise olayın hırsızlar tarafından gerçekleştirildiğini öğrendiğini anlattı.
Emniyet yetkilileri, ATM cihazlarına düzenek kuran kişilerin bankamatik kartlarının sıkışmasını sağladıklarını, uzaktan izleyerek şifreyi öğrendiklerini, daha sonra, bu kartları çıkararak, başka bir şubeden parayı çektiklerini söyledi.

Yetkililer, Aslan'ın verdiği eşkal doğrultusunda zanlıların kimliklerinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious