Karun Hazineleri hırsızları tutuklandı

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Karun Hazineleri operasyonu kapsamında yakalanan 2 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uşak ile İstanbul polisinin ortaklaşa Zeytinburnu'nda yaptığı operasyonda, Ahmet D. ile Suat Y. gözaltına alınmış şahıslar akşam saatlerinde Uşak Adliyesi'ne getirilmişti. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 3 saat süren duruşmanın ardından şahıslar, Uşak E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.
Savcılık tarafından daha önce hazırlanan iddianameye göre Ahmet D., halen firarda olan Uğuz S., Mehmet P., Halil E., Müze Müdürü Kazım A., Fuat E., Fehmi İ., Suat Y. hakkında 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu muhalefet ve zimmete iştirak suçlarından yargılanacak. Bu şahıslardan Ahmet D. ile Suat Y. İstanbul ile Uşak polisinin ortaklaşa düzenlediği operasyon sonucunda Zeytinburnu'nda bir evde yakalanarak gözaltına alındı. Oğuz S.'nin ise halen firarda olduğu öğrenildi.

İki kişinin yakalanmasından sonra da kayıp broşun halen bulunamadığı öğrenildi.

UŞAK AĞIR CEZA MAHKEMESİ'NDEKİ DURUŞMA 3 SAAT SÜRDÜ

Dava için daha önce hazırlanan iddianamede adları geçen zanlılar Ahmet D. ve Suat Y. bu sebeple Nöbetçi Savcılık'a çıkarılmadan doğrudan Ağır Ceza Hakimi'nin karşısına çıktı. 3 saat süren duruşmanın ardından şahıslar hakkında tutuklama kararı çıktı. Ahmet D. ile Suat Y. kararın ardından Uşak E Tipi Cezaevi'ne konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious