'Karun Hazineleri' mahkemesi...

  • Giriş : 31.05.2006 / 00:00:00

Karun Hazineleri'nin çalındığı iddiasıyla mahkemeye sevk edilen 6 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uşak Arkeolojik Müzesi'ndeki Karun Hazineleri'ne ait parçalardan Deniz Atı Broşu'nun sahtesiyle değiştirilmesi olayıyla ilgili olarak Uşak Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 6 kişi tutuklandı, 4 kişi de serbest bırakıldı.
Karun Hazineleri'nin en değerli parçalarından biri olan Deniz Atı Broşu'nun sahtesiyle değiştirilmesi olayıyla ilgili olarak Uşak Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen 10 kişiden 4'ü savcılık sorgununun ardından serbet bırakılırken, 6 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Adliyede yapılan savcılık sorgulamasının ardından İ.B., E.K., D.S.G. ve İ.B. serbest bırakıldı. İ.B.'nin, Karun Hazineleri ile ilgili soruşturmada suçsuz bulunduğu ancak Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü'nce başka suçtan arandığı için çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Sorgu Hakimi Mustafa Çelebi, aralarında müze müdürü K.A.'nın da olduğu 6 kişiyi tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderdi.

Haklarında tutuklama istenen müze müdürü K.A ile birlikte F.İ., F.E., polis memuru B.Y., H.E., ve M.P. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious