Kasabınız çete lideri çıkarsa

  • Giriş : 28.08.2006 / 00:00:00

İstanbul Narkotik dedektiflerinin Esenler’de bir uyuşturucu şebekesine düzenlediği baskın ilginç bir ayrıntıyı ortaya çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Et alım ihalelerine girerek Baltalimanı Polis Moral Eğitim Merkezi’ne et satan kasap Turan Mızrak, uyuşturucu şebekesi lideri olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Mızrak’ın uzun yıllar et ihalesine girip kazandığı, iki yıl önceki ihaleyi ise kaybettiği belirtildi. 7 kişilik zehir çetesinin lideri olduğu öğrenilen Mızrak’ın, Esenler Karabayır Mahallesi’nden temin ettiği esrar ve ecstacy haplarını sokak satıcılarına pazarladığı öğrenildi. İstanbul Narkotik polisi, Mızrak ile birlikte 6 adamını da gözaltına aldı. Polis, Gece Kuşu adını verdiği operasyonda ayrıca 4 kilogram esrar ve 194 adet ecstacy hap ele geçirdi.

İstanbul Narkotik dedektifleri Esenler Karabayır Mahallesi'nden aldıkları uyuşturucu maddeleri torbacı olarak tabir edilen sokak satıcıları vasıtasıyla piyasaya pazarlayan uyuşturucu şebekesini tespit etti. 3 ay süren teknik ve fizikî takibin ardından polis, Şişli Halk Pazarı'nda bulunan bir kasap dükkanı ve yanında bulunan Ermeni Vakfı'na ait otoparkta Karabayır'dan alınan uyuşturucuların sokak satıcılarına dağıtıldığını belirledi. Kasap dükkanına operasyon düzenleyen narkotik ekipleri, şebeke lideri olduğu belirlenen Turan Mızrak ve Ahmet Kardeş'i gözaltına aldı. Mızrak ve Kardeş'in ifadeleri doğrultusunda operasyona devam eden ekipler 5 sokak satıcısını daha yakaladı. Mızrak'ın uzun yıllar ihalelere girerek Baltalimanı Polis Moral Eğitim Merkezi'ne et sattığı ortaya çıktı. Mızrak'ın ayrıca yılbaşında İstanbul organize polisi tarafından düzenlenen “Gece Kuşu” isimli operasyonda da oto hırsızlığı suçundan gözaltına alındığı öğrenildi. Emniyet’te sorguları tamamlanan 7 kişi Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious