Kaşar polemiği sürüyor

  • Giriş : 03.01.2007 / 00:00:00

Erdoğan'ın "kadrolaşmanın kaşarlısını CHP yaptı" sözlerine karşı CHP'liler vekaletle yönetilen makamların listesini çıkardı. Listeye göre 671 makam vekaleten yönetiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, kadrolaşmayla ilgili "Eğer böyle bir şey varsa en kaşarlısını CHP yapmıştır" sözlerine CHP'den belgeli yanıt geldi. Genel Başkan Deniz Baykal'ın talimatıyla oluşturulan "Vekaletle yönetilen kritik makamlar" listesinde, kamuda vekaletle yönetilen makamlar tek tek sıralandı. Kamuda halen 671 kritik makam vekaletle yönetiliyor. CHP listesine göre, çoğunluğu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edildiği için vekaleten yönetilen 671 makamdan bazıları şunlar: Emniyet Genel Müdürü Vekili: Necati Altuntaş, TRT Genel Müdürü V: Ali Güney, SPK Başkanı V: Turan Erol, Gelir İdaresi Başkanı V: Osman Arıoğlu, Maliye Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürü V: Naci Ağbal, Maliye Teftiş Kurulu Başkanı V: Cemal Boyalı, BOTAŞ Genel Müdürü V: Saltuk Düzyol, TEİAŞ Genel Müdür V: Halil Alış, Sosyal Gümrük Müsteşarı V: Mehmet Şahin, KOSGEB Başkanı V: Bayram Mecit...

REKOR TARIM BAKANLIĞI'NDA

CHP'nin listesine göre, Mehmet Aydın'ın sorumluluğunda olan Devlet Bakanlığı'nda hiç vekaleten atama olmaması dikkat çekerken, en çok vekaletle yönetim Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda. 157 olan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nı, 49'la Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, 44'le Milli Eğitim Bakanlığı, 39'la Nimet Çubukçu'nun Devlet Bakanlığı izliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious