Kastamonu Gazi Stadyumu göz kamaştıracak

Kastamonu Gazi Stadyumu göz kamaştıracak.14744
  • Giriş : 30.01.2009 / 10:57:00

1984 yılında hizmete açılan 4 bin seyirci kapasiteli Gazi Stadyumu, yeni hazırlanan projeyle 12 bin kişilik seyirci kapasitesine kavuşacak ve UEFA standartlarına uygun hale getirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

4 bin seyirci kapasiteli Gazi Stadyumu yeni proje çerçevesinde 12 bin seyirci kapasitesine çıkarılacak. Soyunma odalarından skorboarda kadar tüm ayrıntıların yeniden gözden geçirilip modernize edileceği Gazi Stadyumu'nun mevcut tribünleri ise, Atatürk Spor Salonu'nun konumu nedeniyle sadece KASKİ Müdürlüğü tarafından tamamen, yüzme havuzu tarafından ise kısmen birleştirilecek. Tribünlerin üzeri ise, uzay çatı sistemi ile tamamen kapatılarak modern bir görünüme kavuşacak.

Gazi Stadyumu'na yeni proje kapsamında 12 ayrı noktadan giriş yapılabilecek. Gazi Stadyumu protokol tribünü girişi Milli Eğitim Müdürlüğü lojmanları ile Tarım İl Müdürlüğü önünden geçen ana yoldan verilecek.

Sahanın tamamen tribünlerle çevrilmesini engelleyen Atatürk Spor Salonu'nun yaratacağı boşluk ise elektronik skorboard ve aynı zamanda Milli Gurur Milli Forma Sergisi'nde sergilenen A Milli Tkım futbolcularının resimleriyle doldurulacak.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun da büyük önem verdiği ve uzun süredir yakından takip ettiği proje, onay için ihale üst kuruluna gönderildi.

Proje büyük bir aksilik çıkmadığı takdirde Nisan ayında ihale edilecek ve ihale süreci uzamazsa Gazi Stadyumu 2009-2010 Futbol Sezonu'na yeni şekli ile ''merhaba'' diyecek. Büyük bir titizlikle hazırlanan Gazi Stadyumu projesi kabul görür ve kısa zamanda ihaleye çıkıp yapımı tamamlanırsa, Anadolu'da göz kamaştıran sayılı stadyumlardan biri olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*