Kastamonu'da kömür ocağında göçük

Kastamonu'da kömür ocağında göçük.10258
  • Giriş : 02.02.2009 / 20:46:00

Kastamonu'nun Cide ilçesinde özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte 2 kişi göçük altında kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgilere göre, Cide'nin Hacı Ahmet Köyü, Nanepınarı mevkisinde özel bir kömür ocağında meydana gelen grizu patlaması sonucu göçük oldu. Göçük altında kalan işçilerden Amasya doğumlu Mustafa Baykal'a henüz ulaşılamazken, göçükten yaralı olarak çıkarılan Yakup Çalık(34) ise Cide Devlet Hastanesine oradan da Bartın Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Mustafa Baykal ve Yakup Çalık'ın iki günlük maden işçisi oldukları öğrenildi.

Göçük altında bulunan maden işçisi Mustafa Baykal'ın kurtarılması için Amasra Türkiye Taş Kömür İşletmesi'nde görevli arama kurtarma ekiplerinin Cide'ye geldiği belirtildi. Kurtarma çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği öğrenildi.

Kastamonu Valisi Mustafa Kara yaptığı açıklamada, bugün öğle saatlerinde yaşanan göçük olayında 1 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını açıkladı. Göçük altında kalan diğer işçinin kurtarılması için Bartın'ın Amasra ilçesinden ekiplerin geldiği ve çalışmalara başladıklarını ifade eden Vali Kara, çalışmaların devam ettiğini belirtti. Geçtiğimiz sene de aynı maden ocağında göçük meydana geldiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*