Kastamonuda seçim bürosu basıldı 1 ölü

Kastamonuda seçim bürosu basıldı 1 ölü.15321
  • Giriş : 23.03.2009 / 22:41:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 00:27:17

Kastamonu'da seçim bürosunda meydana gelen olayda bir genç, 7 el ateş edilerek öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgilere göre, merkeze bağlı Hisarardı Mahallesi'ndeki bir muhtar adayının seçim bürosunda meydana gelen olayda Aydın Kabakçı(30) vücuduna isabet eden 7 kurşunla hayatını kaybetti. Kabakçı'yı öldürdüğü iddia edilen M.A.(28) ise olaydan hemen sonra silahıyla birlikte olayın işlendiği yerden 400 metre yakındaki polis karakoluna giderek teslim oldu.

Aralarında bir süredir husumet olduğu belirtilen M.A ile Aydın Kabakçı'nın geçtiğimiz günlerde yine kavga ettiği öğrenildi. Gün boyu M.A'nın Kabakçı'yı aradığı belirtildi. M.A.'nın akşam saatlerinde uzun arayışlar sonrası Aydın Kabakçı'nın Hisarardı Mahallesi muhtar adayı Ali Ortaoruç'un seçim bürosunda olduğunu öğrenerek yanına gittiği ve M.A'nın Aydın Kabakçı'yı burada belinden çıkardığı silahından 7 el ateş ederek öldürdüğü iddia edildi. Olayı görenlerin telefonla polise bilgi vermesiyle birlikte çok sayıda polis ekibi çevrede güvenlik önlemi alarak ambulans istedi. Ambulansın olay yerine geldiğinde Kabakçı'nın hayatını kaybettiği belirlendi.

CİNAYET SEÇİM İÇİN İŞLENMEDİ

Cinayetin işlendiği seçim bürosunun sahibi Hisarardı Mahallesi Muhtar Adayı Ali Ortaoruç, cinayetin seçim nedeniyle işlenmediğini açıkladı.

Ortaoruç, söz konusu iki kişinin arasında bir süredir husumet bulunduğunu belirterek, olayın kesinlikle kendisiyle bir ilgisinin olmadığını ve seçimden kaynaklanmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*