Kasti faule ilginç çözüm

Kasti faule ilginç çözüm.10850
  • Giriş : 07.03.2008 / 15:38:00

FIFA Başkanı Sepp Blatter, oyunculara kasti müdahele edenlere ömür boyu maç yasağı getirilmesi ve haklarında kriminal soruşturma açılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

FIFA'nın uluslararası yönetimi yarın İskoçya'nın Gleneagles kentinde bir araya gelecek. Bu toplantı öncesi konuşan Blatter, "Şimdiki en önemli kasti hareketler. Kasti hareket yapanlar, futboldan uzaklaştırılmalı." dedi. İnsanlara saldırmanın bir suç olduğunu hatırlatan Blatter, "Saha da olsun başka yerden olsun insanlara saldırmak suçtur. Bu suça gerektiği gibi davranmak lazım." dedi.

FIFA Başkanı Blatter, teknik direktörlerin de çözümün bir parçası olmadıklarını söyledi. Blatter, "Teknik direktörlere öylesine bir baskı var ki her halükarda maçın kazanılması için bastırıyorlar. Soyunma odalarında mikrofon yok. Teknik direktörler 'saldırın' diyor. Ne zaman hakem dur derse o zamana kadar devam ediyorlar." dedi. Blatter, hakemlerin de bu hareketlere gerektiği gibi davranmalarını istedi. Blatter, "Bazı hakemler 'kart göstermeden ne kadar maçı yönetebilirim acaba' diye düşünüyor. İyi hakemin, maça müdahele etmeyenler olduklarını düşünüyorlar. Gerekliyse ilk 3-4 dakikada sarı ve kırmızı kartlar gösterilebilir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious