Katil, kasap bıçağıyla öldürmüş

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı, İsmailağa Camii'nde 3 Eylül 2006 günü Bayram Ali Öztürk Hoca'nın öldürülmesi ilgili fezlekesini hazırladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fezlekeye göre öldürülen imam Öztürk, sohbetin dua kısmında gözlerini kapatmıştı, bu yüzden Mustafa Erdal'ın (26) kendisine yaklaşıp hamle yaptığını görmedi. Mustafa Erdal, imamın önündeki rahleyi iterek 20 santimetrelik kasap bıçağını Bayram Ali Öztürk'ün kalbine sapladı.

Fezlekede Bayram Ali Öztürk'e yapılan saldırıya şahit olarak engellemeye çalışan cami cemaatinden iki kişi hakkında da ceza talep edildi. Kan örneği, olay yerinden alınan DNA'lara uyan cami cemaatinden İrfan Can'ın "kasten adam öldürmekten" müebbet hapsi istendi. Tutuksuz sanık Ali A. için de adam öldürmeye iştirakten dava açılması talep edildi. Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı, fezlekeyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Gözaltına alınan Hamza B., Remzi K., Engin E. ve Coşkun B., hakkında ise delil yetersizliğinden soruşturmaya gerek görülmedi. Bu kişiler olay sırasında camide olmadıklarını beyan ederken, müezzin Hamza B. de konumu nedeniyle Mustafa Erdal'ın ölüm anını görmediğini söyledi. Görgü tanığı bulamayan savcılık, soruşturma kapsamında tanık olarak 200'e yakın cami cemaatinin ifadesini aldı. Savcılık, cinayet mahallinde bulunan 'saç teli, kan lekesi, katilin ağzından sıçrayan tükürük' gibi materyalleri DNA sonucuyla karşılaştırmak için şüphelilerin kan örneklerini almaya devam ediyor. İmam Bayram Ali Öztürk'e saldıran kişiyi engellemeye çalıştığını ifade eden cami cemaatinden İrfan Can, 15 Eylül 2006'da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Can, savcılığa verdiği ifadesinde "Hocama meczubun bıçağı ikinci kez sapladığını gördükten sonra engellemek için elini tuttum. Bıçağı elinden aldıktan sonra meczubu minbere doğru fırlattım." demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious