Katil, polise ‘Tanığım’ diye gitmiş

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Bursa'da 20 bileziği için telle boğularak öldürülen Şehri Acar'ın katil zanlısı, komşusu çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir ay sonra baba olmaya hazırlanan zanlının, parmak izleri ve evinde yakalanan 13 bilezik kendisini ele verdi.

Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, 10 gün önce ev kadını Şehri Acar(50) Çiftehavuzlar Mahallesi'ndeki evinde bilezikleri için telle boğularak öldürülmüştü. Olayı soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, olayın tek görgü tanığı olarak kendilerine başvuran Mustafa K.'yı sürekli takibe aldı. Acar çiftinin evlerinin çatısına izolasyon yapan kişinin damadı olan Mustafa K., evden biri kadın iki kişiyi çıkarken gördüğünü söyledi. Katil zanlısının eşkalini verip robot resim de çizdiren Mustafa K., polis tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ancak her gün Emniyet Müdürlüğü'ne gelip katil hakkında gelişme olup olmadığını soran katil zanlısı, iki ve üçüncü ifadesinde çelişkili beyanlarda bulundu.

TANIKTI ZANLI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Polis ekipleri, şüphelendikleri ancak tanık olduğu için serbest bıraktıkları Mustafa K.'yı takibe aldılar. Kısa süre önce işbaşı yaptığı fabrikaya gitmeyen, geceleri eğlenceye giden Mustafa K. detaylı olarak sorguya alındı.

Savcılıktan alınan izinle de evinde arama yapılan Mustafa K.'nın evinde 13 tane bilezik ele geçirildi. 7 tane bileziği cinayetin hemen ardından kuyumcuda bozdurduğu ve borcunun bir kısmını ödediği tespit edilen Mustafa K. gözaltına alındı. Parmak izleri ile olay yerinde bıraktığı izler karşılaştırılan Mustafa K.'yı bu izler de ele verdi.

Bir yıl önce evlenen ve bir ay sonra baba olmaya hazırlanan Mustafa K., hakkında düzenlenen 'cinayet ve yağma' evrakıyla adliyeye sevk edildi. Ele geçirilen 13 bilezik de İsmet Acar'a teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious