Katil 13 ay kaçabildi

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

Adana’da bir yıl önce boğazı kesilerek öldürülen 28 yaşındaki Seyithan Okçu’nun katil zanlısı olan 35 yaşındaki Aziz Akdemir 13 ay sonra Mersin'de sahte kimlikle yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Geçen yıl şubat ayında, Mıdık Mahallesi’ndeki bir portakal bahçesinde boğazı kesilerek öldürülmüş bir erkek cesedi bulunmuş, üzerinde kimlik çıkmayan kurbanın çok sayıda hırsızlık suçundan sabıkası bulunan 28 yaşındaki Seyithan Okçu olduğu belirlenmişti. Olayla ilgili çalışma yapan ekipler, cinayetin hırsızlık malı paylaşamayan 2 grup arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklandığını ve Okçu’nun Aziz Akdemir tarafından öldürüldüğünü saptamıştı.

Takibe rağmen izini kaybettiren Akdemir’i yakalama çalışmaları devam etti. Ancak polis ekipleri takibi sürdürdü ve Akdemir’in Mersin’de saklandığını ve Arif Büyüköztürk sahte kimliğini kullandığını belirledi. Mersin’e giden polis ekipleri, 15 ayrı suçtan gıyabi tutuklama kararıyla aranan Aziz Akdemir’i bir tabanca, 12 mermi ile yakaladı. Sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Akdemir tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious