Katil babaya 33 yıl hapis cezası

Katil babaya 33 yıl hapis cezası.6239
  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Malatya'da 6 yaşındaki özürlü çocuğun ölmesine neden olan anne ve babaya 33'er yıl ağır hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

6 yaşındaki özürlü Büşra'nın işkence sonucu ölmesi sebebiyle haklarında Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada yargılana anne ve babaya 33, annenin dostu hayatı yaşadığı iddia edilen şahıs ise 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yaklaşık 2 yıl önce Gürsel Mahallesi 23. Sokak'ta 26 Aralık 2005 tarihinde meydana gelen olayda, babası tarafından evde baygın olarak bulunan 6 yaşındaki Büşra, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.
Yapılan otopsi neticesinde küçük kızın vücudunun çeşitli bölümlerinde darp ve sigara yanığına izine rastlanmış ve anne Rabia D. baba Asım D. ile annenin dost hayatı yaşadığı diddia edilen Ali. T. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Ayrıca otopsi sonucunda küçük kızın cinsel organı çevresindede sigara söndürülmesi nedeniyle yanık izleri tespit edilmişti.
Olayla ilgili olarak Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada "İhmal sonucu ölüme neden olmak, kendini savunamayacak çocuğa eziyet etmek ve kasten yaralamak" suçlamasıyla Rabia. D ve Asım D. 33 yıl, Ali. T. ise "Kendini savunamayacak çocuğa eziyet etmek" suçundan 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious