Katil evlat cinayetin ayrıntılarını anlattı

Katil evlat cinayetin ayrıntılarını anlattı.12482
  • Giriş : 31.03.2008 / 11:27:00

Annesini öldüren Başak Aydıntuğ, cinayetin ayrıntılarını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Olcay Tiryaki’nin, kızı Başak Aydıntuğ tarafından öldürülmesinin ardından ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Aydıntuğ ifadesinde, şunları söyledi:

“23 Mart günü saat 15.30’a kadar annemin yanındaydım. 15.30’da taksi çağırdım ve babaannemin evine gittim. 15 - 20 dakika kadar burada kaldıktan sonra derslerimde başarılı olabilmem için muska gibi bir şeyler yazdırmak için, 7 ay önce tanıştığım Aslı’nın Tunalıhilmi’de bulunan Tarot Danışma Merkezi’ne gittim. Aslı muskayı kendisi yapmıyor, başka bir kadına yaptırıyor. Bana da bir kâğıda yazılı bir muska yaptırdı. Beysukent’teki evimizin çekmecesinde duruyor.

BUGÜN GELME ELİMDEN BİR KAZA ÇIKACAK

Saat 20.00’ye kadar Aslı’nın yanında durdum. Daha sonra annem aradı. ‘Otobüsteydim, otobüsten indim yolumu kaybettim’ dedim. Bana telefonda ‘alçak, yalancı, köpek, sürtük’ dedi. Derhal babaannemin yanına gitmemi söyledi. Babaanneme geldiğimde tekrar aradım. ‘Bugün eve gelme, gelirsen elimden bir kaza çıkacak, orada kal’ dedi. Ancak ders kitaplarım evdeydi. Eve gittim. Annem çok kızgındı. ‘Gene ne haltlar yiyorsun’ dedi. Ben de, tepkisinden korksam da Aslı’nın yanına büyü için gittiğimi açık açık anlattım. Bunun üzerine annem ‘Geri zekâlı. Böyle hukuk fakültesi bitmez, açıköğretim bile zor biter’ dedi. Sinirlendim ama sevimlilik yaptım.
Çok pişmanım. Kullanmış olduğum ilacı günde bir tane içmem gerekiyordu. Ancak yıllar içinde iki tane içmeye alıştım. Olay günü, yeni aldığım ilaç kutusuna olaydan sonra baktığımda, fark etmeden dört tane kullanmış olduğumu anladım. İlacın beni etkilemiş olacağını düşünüyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious