Katil komşu yakalandı, şeker komasına girdi

Katil komşu yakalandı, şeker komasına girdi.10817
  • Giriş : 11.06.2007 / 18:09:00

Zanlı, sorgulanmak üzere götürülürken şeker komasına girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep’te 21 altın bilezikle gezmeye giden 7 çocuk annesi 56 yaşındaki Yeter Kaya’yı bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren ve çuvala sardığı cesedi el arabasıyla götürürken kendisinden şüphelenen polisten kaçan 26 yaşındaki Kadir Pancarcılar yakalandı. Zanlı, sorgulanmak üzere götürülürken şeker komasına girdi.

9 Haziran’da devriye gezen polis, Kocaoğlan Mahallesi Mehdi Efendi Sokak’ta el arabasıyla çuval taşıyan Kadir Pancarcılar’dan şüphelendi. Polisin ‘dur’ ihtarında bulunduğu Kadir Pancarcılar, el arabasını bırakarak kaçtı. Polis, el arabasındaki çuvalı açtığında içinde kadın cesedi buldu. Yapılan araştırmada cesedin bir gün önce yakınlarınca kayıp ihbarı yapılan Yeter Kaya’ya ait olduğu anlaşıldı. Yeter Kaya’nın eşi 56 yaşındaki Mehmet Kaya, bir gün önce komşularına gitmek için evden çıkan eşinin dönmemesi üzerine durumu polise bildirdiklerini, üzerinde taşıdığı 21 altın bilezik ile altın küpe ve saatinin alındığını, cinayetin bunun için işlenmiş olabileceğini söyledi.

Kaya'yı, önünden geçerken çay içmeye çağırdığı kendisine ait kebapçı dükkanında öldürüp, bileziklerini almak için kolunu kestiği iddia edilen, katil zanlısı olarak aranan komşuları Kadir Pancarcılar, bir ihbar üzerine bugün güvenlik güçlerince cinayetin işlendiği mahalledeki bir arkadaşının evinde yakalandı.

Kadir Pancarcılar, polis tarafından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken birden fenalaştı. Polis tarafından Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne götürülen katil zanlısının şeker komasına girdiği anlaşıldı. Zanlı, tedavisinin ardından Emniyet Müdürlüğü’ne götürülecek. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious