Katil mayınlar son anda farkedildi

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Tunceli'de ve Diyarbakır'da teröristler tarafından yola ve araziye döşenen iki mayın güvenlik güçleri tarafından son anda farkedilerek imha edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Tunceli- Hozat ve Ovacık üçgeninde teröristlere yönelik olarak dün akşam başlatılan operasyonda iki asker yaralanınca takviye birlikler sevkedildi. Operasyonun yoğunlaştığı Çat Vadisi'nde C- 4 plastik patlayıcıyla tahrip gücü artırılmış ve askerlerin geçiş yoluna döşenmiş bir mayın fark edilerek imha edildi.

Tunceli Valisi Mustafa Erkal, dün geceden başlayan operasyonun aralıksız sürdüğünü, bölgeye takviye birliklerin sevk edildiğini söyledi. Sıcak temas sağlanan PKK’lı grubun yaklaşık 20 kişiden oluştuğu bildirildi.

Güvenlik güçlerinin Diyarbakır’ın Kulp, Lice ve Bingöl’ün Genç ilçeleri arasında kalan bölgede başlattığı operasyon da hava destekli sürüyor. Bu arada Ergani ilçesi kırsal alanında terörist takibi yapan güvenlik güçleri, dedektörlü kontrolde araziye döşenen anti- personel mayın buldu. Bomba imha uzmanları tarafından kontrollü şekilde imha edilen mayının PKK tarafından araziye döşendiği belirtildi.

Mardin’in Nusaybin İlçesi'nde yapılan arazi aramalarında PKK’ya ait bir sığınakta muhtelif gıda maddesi, 1 adet cep telefonu, 4 adet elektrikli fünye ve örgütsel dokümanlar bulundu. Sığınak güvenlik güçleri tarafından kullanılamaz hale getirilirken, bölgedeki operasyon sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious