Katil merakına yenik düştü

Katil merakına yenik düştü .10988
  • Giriş : 28.09.2007 / 14:59:00

2 kişiyi öldürdükten sonra, olay yerine gelen ekiplerin arkasına takılan katil zanlısı yakalandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kırklareli merkeze bağlı Kavaklı Beldesi’nde 2 kişiyi av tüfeği ile öldüren 70 yaşındaki katil zanlısının, cinayetin ardından tekrar olay yerine geldiği ve ekiplerin çalışmaları izlediği ortaya çıktı. Jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından yakalanan katil zanlısı K.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 23 Eylül tarihinde Kavaklı Beldesi çıkışında meydana geldi. İddiaya göre, ormanlık alana av köpeği ile birlikte avlanmaya giden 70 yaşındaki K.Y. mera alanına geldiği sırada koyunlarını otlatan çoban Hasan Koçar ile karşılaştı. Burada K.Y.’nin av köpeği ile Hasan Koçar’ın çoban köpeği kavgaya tutuştu. Köpeklerin kavga etmesine sinirlenen K.Y. önce çoban köpeğini, ardından da kendisine müdahale etmeye çalışan çoban 24 yaşındaki Hasan Koçar’ı av tüfeği ile vurarak öldürdü. Bu sırada olay yerinden motosikleti ile tesadüfen geçen ve olaya tanık olan 65 yaşındaki Ali Rıza Öğünç de komşusu K.Y.’nin silahlı saldırısına uğradı ve vücuduna isabet eden saçmalarla hayatını kaybetti. 2 kişiyi ve 1 köpeği öldüren katil zanlısı K.Y. daha sonra olay yerinden kaçtı.

KALABALIĞIN ARASINDA KAMERAYA TAKILDI
Yerde kanlar içinde yatan iki kişinin olduğu ihbarını alan Jandarma ekipleri olay yerine gelerek incelemelere başladı. Bu sırada toplanan kalabalığın arasına karışan katil zanlısı K.Y.'nin de soğukkanlılıkla ekiplerin çalışmasını dikkatle izlediği ortaya çıktı. Ekiplerin yaklaşık 2 saat süren çalışmalarının tamamını izleyen katil zanlısı DHA kamerası tarafından da görüntülendi. Cesetlerin kaldırılmasınndan sonra, K.Y. de olay yerinden ayrıldı.

Ölenlerin av tüfeği ile vurulduğununun belirlenmesinin ardından jandarma beldedeki tüm av tüfekleri toplayarak balistik incelemeye gönderdi. Yapılan incelemelerin ardından iki kişiyi öldüren av tüfeğinin K.Y.’ye ait olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine ekipler K.Y.’yi hemen gözaltına aldı. İfadesinin ardından mahkemeye çıkartılan katil zanlısı K.Y., ‘kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak Kırklareli E Tipi Cezaevine gönderildi. Ölen Hasan Koçar ve Ali Rıza Öğünç ise belde mezarlığında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious