Katil pitbulların sahibine 30 ay hapis

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

İsviçre'de 2005'in Aralık ayında okula giden 6 yaşındaki Süleyman Yıldırım'ın ölümüne sebeb olan 3 pitbull köpeğin sahibi 41 yaşındaki İtalyan asıllı Morris Castellar'a 30 ay hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Castellar'ın dün yapılan karar duruşması akşama doğru neticelendi. Ancak mahkeme 2.5 yıldır sürüyordu. 10 aydır cezaevinde tutulan Castellar 20 ay sonra serbest kalacak. Oysa Süleyman'ın ölümünden sonra Blick gazetesi büyük bir kampanya başlatarak tam 180 bin imza toplamış ve vahşi köpeklerin İsviçre'de yasaklanmasını ve olaya sebeb olan Morris Castelların'in ağır bir cezaya çarptırılmasını istemişti.

Bu talep Zürih Kanton Hükümeti tarafından reddedilmiş ve sadece bazı küçük önlemlerle yetinilmişti. Zamanın ekonomi bakanı Joseph Deiss Süleyman Yıldırım'ın ailesine 100 bin franklık yardım yapmayı vaad ettiyse de bu para da ödenmemişti. Bu nedenle Yıldırım ailesi gelişmelere tepki gösterdi. Halen doktor kontrolündeki Baba Bekir Yıldırım, "Ne olduysa oğlumuza oldu. Demek oğlumun hayatı 30 ay cezaymış" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious