Katil sevgiliye 15 yıl hapis

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Tiyatro oyuncusu Mümtaz Sevinç'i öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis istemiyle yargılanan ünlü oyuncunun sevgilisi Banu Daldır, 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üsküdar 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Banu Daldır, öldürülen Mümtaz Sevinç'in kızı Şirin Sevinç ile bazı yakınları katıldı.

Duruşmada son sözleri sorulan Banu Daldır, "Ben ıstırap ve utançla andığım bir gecenin sonunda 7 yıl birlikte yaşadığım insanın acısı ve bunun pişmanlığı ile yaşamak ve cezamı çekmek durumundayım. Bu durum nedeniyle de herkesten özür diliyorum" dedi.

Mahkeme heyeti, Banu Daldır'ın Mümtaz Sevinç'i kasten öldürdüğü gerekçesiyle önce müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, Daldır'ın bu eylemini hiddet ve şiddetli üzüntünün etkisi altında gerçekleştirdiğini, öldürme eylemini ise tahrik altında işlediğini belirterek 18 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı. Daldır'ın duruşmadaki saygılı tutumu ve gösterdiği pişmanlık da gözönünde bulundurularak 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Bu arada, duruşma sonrası üzgün bir şekilde dışarı çıkan Mümtaz Sevinç'in kızı Şirin Sevinç ise, "Öldürmenin özrü olmaz. Bir insanın hayatı bu kadar basit olamaz." diye gözyaşı döktü. Duruşmaya müdahil olarak katılan Şirin Sevinç, "15 yıl hiçbir şey değil. Onun çekeceği vicdan azabı hayattaki en büyük cezası olacaktır. Bir özürle ölüm bu kadar kolay değildir. Her öldüren özür dileyemez. Böyle bir şey yok. Çok üzgünüm. Kararı temyize göndereceğiz" diye konuştu.

Mümtaz Sevinç'in Annesi Fatma ve Babası Azmi Sevinç de, gözyaşları arasında adliyeden çıktı. Mümtaz Sevinç'in annesi Fatma Sevinç gazetecilere yaptığı açıklamada, "Böyle bir insanın kanı bu kadar ucuz olamaz. 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 6 yıl yattıktan sonra çıkacak. Ama benim oğlum bir daha geri gelmeyecek. İçim kan ağlıyor. Bizi mahvetti. Oğlumu uyurken öldürdü. İnsan düşmanını bile uyurken öldürmez." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious