Katil zanlısı 6 ay sonra aşçılık yaparken yakalandı

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

Kayseri'de silahla bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olan katil zanlısı, 6 ay sonra aşçılık yaparken yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kayseri'de geçen yılın son gününde hayvan satışından dolayı alacak verecek yüzünden cinayet işlenmişti. Kocasinan ilçesine bağlı Buğdaylı Mahallesi'nde meydana gelen olayda hayvanlarını satan Mustafa Ünalan (45) ve Necip Haspolat (38) ile Zekai K. (42) arasında alacak-verecek yüzünden kavga çıktı. Olayda Zekai K., Mustafa Ünalan'ı silahla vurarak öldürürken, Necip Haspolat'ı yaraladı.

Olay sonrası ismi belirlenen ancak firar eden şahıs, jandarmanın uzun zaman süren takibi sonucu yakalandı. İstanbul, Ankara ve Mersin'de bir süre saklanan ve yakalanmamak için sürekli yer değiştiren şahıs, en son olarak Antalya iline giderek burada aşçılık yapmaya başladı. Sahte kimlikle dolaştığı belirlenen Zekai K., jandarmanın yaptığı operasyon sonucu yakalandı. Antalya'dan Kayseri'ye getirilen ve hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Zekai K., Kayseri Cezaevine konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious