Katil zanlısı susma hakkını kullanıyor

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Samsun Anadolu Lisesi öğrencisi Cihan Semizoğlu ve Ahmet Genç'i okula giderken silahlı saldırı düzenleyerek öldürdüğü iddia edilen liseli genç A.A'nın susma hakkını kullanarak ifade vermediği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saldırı sırasında kullandığı 1 adet 9 milimetre Browning marka ruhsatsız tabanca, 1 adet şarjör ve 4 adet mermiyle birlikte polise teslim olan A.A.'nın psikolog eşliğinde sorgulandığı, Samsun Emniyet Müdürlüğü'nde ifade vermediği ve susma hakkını kullandığı öğrenildi. İfadesini almak üzere Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne gelen savcıya da ifade vermeyen A.A'nın silahı haçlıklarını biriktirerek Rus pazarından bir kişiden aldığı ileri sürüldü. Lise son sınıf örencisi A.A.'nın üniversite imtihanlarına hazırlanmak için raporlu olduğu, bu sebeple okula gitmediği belirtildi. A.A'nın cinayeti de kendisi gibi 19 Mayıs Lisesi'nde okuyan kız arkadaşı Ş.E.O. (17) için işlediği ileri sürüldü.

Bu arada A.A'nın birlikte polise telsim olduğu silah ile olay yerindeki kovanların balistik incelemesinin birbirini tuttuğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious