Katili 'anne' yakaladı

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

İzmir'de geçtiğimiz Cuma günü tabanca ile vurularak hastaneye kaldırılan bir şahıs, tedavi gördüğü hastane odasından içeri giren eli silahlı 15 yaşındaki bir genç tarafından göğsünden tekrar vuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay gece saat 00.30 sularında Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. Dahiliye bölümü 308 numarada yaralanmadan ötürü yatan Erol Şeker (43), elinde silah ile odasına kadar giren 15 yaşındaki K.Ç. tarafından göğsünden vuruldu. Olay sırasında odanın yakınlarında bulunan Erol Şeker'in annesi Behiye Şeker (61) zanlıyı kaçarken arkasından yakaladı. Anne Behiye Şeker, K.Ç'nin kolunu ısırarak elindeki tabancayı düşürmesini başardı. Paniğe kapılan zanlı K.Ç'nin yere düşen silahını anne B.Ş ayağıyla uzaklaştırdı. Bu sırada hastanede görevli polislerin olay yerine gelmesiyle K.Ç suç aleti ruhsatsız tabanca ile yakalanarak gözaltına alındı. Göğsünden vurularak ağır yaralanan E.Ş ise ameliyata alındı.

Karşıyaka ilçesi şemikler semti 7080 sokak 21 numarada geçtiğimiz cuma günü gece saat 01.30 sularında tabanca ile vurularak yaralanan E.Ş'nin annesi Behiye Şeker, böyle bir olayın başlarına gelebileceğini tahmin etiğini ifade etti. Anne Behiye Şeker, "Olaydan önce hastane yetkililerine oğlumun can güvenliğinin olmadığını ve hasımlarının oğlumu öldürmek için hastaneye geleceğini söyledim, ama beni kimse dinlemedi. 15 yaşında bir çocuk nasıl belinde tabanca ile elini kolunu sallayarak hastaneye girer. Benim aklım almadı bu işi. Benim oğlumu neden vurmak istiyorlar anlamadım." şeklinde konuştu.

Polisin yaptığı araştırma sonucu geçtiğimiz Nisan ayında Erol Şeker'in, eniştesi Mustafa Evlek tarafından öldürülen Abidin Çelik'in azmettiricisi olduğu, bu nedenle Çelik'in yakınları tarafından öldürülmek istendiği belirtildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious