Katili eminyet müdürü ikna edebildi

Katili eminyet müdürü ikna edebildi.15529
  • Giriş : 22.01.2008 / 22:10:00

Eskişehir'de, berberde 3 gün önce eniştesini öldürdüğü iddiasıyla aranan zanlı, boşandığı eşi ile kayınvalidesini tabancayla öldürdü, kayınpederini de ağır yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

3 gün önce kızkardeşinden boşanmayan eniştesi Mehmet Çetin Şengül'ü (29) Esentepe mahallesindeki Eğitimciler Caddesi'nde kuaförde tıraş olurken silahla başından vurarak öldürdüğü iddia edilen firari Ömer K. (29), boşandığı eşinin, anne ve babasıyla birlikte yaşadığı Esentepe mahallesinde Sırma sokaktaki evine geldi. Boşandığı eşi Ayşe Korkar, kayınvalidesi Hamiyet Şengül ile kayınpederi Mehmet Şengül'ü tabancayla vurduğu iddia edilen Ömer K., evde beklemeye başladı.

Olay yerine gelen Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel, zanlı Ömer K.'yı tek katlı evin penceresinden ikna etmeye çalıştı. Tabancasının içinde bulunan mermilerin kendisine yeteceğini belirten Ömer K., Savaş Yücel'e cebinden çıkardığı 14 mermiyi verdi.

Zanlı Ömer K.'nın, emniyet müdürü Yücel'e, eniştesi Mehmet Çetin Şengül'ü öldürmeden önce rüyasında polisleri gördüğünü, ''rüyada polis görmenin azrail'' anlamına geldiği için bu cinayetleri işlediğini söylediği öğrenildi. Yücel'in yaklaşık 1 saat süren ikna çabası sonucu teslim olan Ömer K., gözaltına alındı.

Bu arada evin bulunduğu sokağın başında toplanan Şengül ailesinin yakınları sinir krizi geçirdi. Polisin bölgeye girmelerine izin vermediği bu kişiler, zaman zaman polisle tartıştı. Zanlı Ömer K.'nın gözaltına alınmasının ardından eve giren polisler, Ayşe Korkar ve annesi Hamiyet Şengül'ün vücutlarına isabet eden kurşunlarla öldüğünü belirledi. Ağır yaralanan baba Mehmet Şengül ise Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Ömer K. ile Mehmet Çetin Şengül'ün, birbirlerinin kızkardeşleriyle evli olduğu bildirildi. Mehmet Çetin Şengül'ün kızkardeşi olan Ayşe Korkar'dan yakın zamanda boşanan Ömer K.'nın, Mehmet Çetin Şengül'e, ''Ben kızkardeşinden boşandım. Sen de benim kızkardeşimden boşanacaksın'' diye baskı yaptığı ve aralarında bu nedenden husumet bulunduğu öğrenildi. Kızkardeşinden boşanmayan Mehmet Çetin Şengül'ü 3 gün önce kuaförde tabancayla öldürdüğü iddia edilen Ömer K., cinayet zanlısı olarak aranıyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious