Katilleri DNA testi belirleyecek

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Kaçırıldıktan 44 gün sonra cesetleri bulunan, 10 yaşındaki kuzenler Büşra Karabacak ile Tuğçe Yıldırım'ın katil zanlılarının belirlenmesi açısından önemli delillere ulaşıldığı öğrenildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zanlıların DNA testiyle belirleneceği belirtilirken, 56 şüpheliden alınan kan örnekleri, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Karacalar Köyü Mustafa Kangal İlköğretim Okulu 4'ncü sınıf öğrencileri Tuğçe Yıldırım ve kuzeni Büşra Karabacak'ın öldürülmesiyle ilgili olarak yürütülen soruşturma bugüne kadar önemli bir delil elde edilemediği için durma noktasına geldi. Ancak Adli Tıp'tan gelen ‘ön raporla' soruşturma yeni bir boyut kazandı.

Raporda, kaybolduktan 44 gün sonra cesetleri iskelet halinde bulunan kuzenlerden Büşra Karabacak'ın tırnak aralarında iki kişiye ait olduğu sanılan doku örnekleri bulunduğu belirtildi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, ‘şüpheli listesi'nde yer alan köydeki 56 erkeğin kan örneğini aldı. Jandarma ekiplerince gruplar halinde ilçeye götürülen köylülerden alınan kan örnekleri, DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Öldürülen kuzenlerden Büşra Karabacak'ın babası Mustafa Karabacak, tek arzularının olayın bir an önce aydınlatılması olduğunu belirterek “Tek dileğimiz canilerin bir an önce bulunup cezalarını çekmeleri” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious