Katliam okulunda 65 Türk var

Katliam okulunda 65 Türk var.9409
  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

New York Eğitim Ataşesi Şamil Öcal, Amerika'da kanlı baskının gerçekleştiği Virginia Teknoloji Üniversitesi'nde 65 Türk'ün de eğitim gördüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD'de 33 öğrencinin silahlı saldırı sonucu öldüğü okulda yaklaşık 65 Türk'ün de eğitim gördüğü ve bu kişiler arasında ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

New York Eğitim Ataşesi Şamil Öcal, konu ile ilgili açıklamasında, sözkonusu okulda 65 kadar Türk öğrenci bulunduğunu söyledi. Bunlardan 20'sinin Milli Eğitim Bakanlığı'nın bursu ile geri kalanlarının ise özel öğrenci olarak okuduğu anlatan Öcal, "Olaydan hemen sonra Türk öğrencilerin durumunu öğrenmek için çalışma başlattık.

Biz de kayıtlı olan öğrenciler ve oradaki bir Türk öğretim görevlisi ile irtibata geçtik. Edindiğimiz bilgilere göre, ölü ya da yaralarılar arasında Türk öğrenciler bulunmuyor" dedi. Öcal, Türk öğrenciler ile sürekli irtibat halinde olduklarını sözlerine ekledi.

Dün meydana gelen ABD tarihindeki en kanlı okul saldırısında 33 kişi ölmüş, 28 kişi de yaralanmıştı. ABD Başkanı George W. Bush şoke olduğunu söylerken, ABD Meclis Başkanı Nancy Pelosi de genel kurul toplantısını bir dakika saygı duruşundan sonra açtıktan sonra "Tarihimizin en üzücü olaylarından birini yaşadık. Ulusça başımız sağolsun" demişti

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious